Snižte vysoký krevní tlak přirozenými cestami. I malé změny v životním stylu vám mohou zachránit život

Veškeré abnormality, které se s naším tělem dějí, je třeba hlídat, abychom mohli předejít vzniku zhoubného onemocnění. Jedním z takových stavů je například vysoký krevní tlak. Ten přispívá k předčasnému úmrtí, riziku srdečního infarktu, mrtvice, aneuryzmatu, poklesu kognitivních funkcí i selhání ledvin. Přestože léky dokáží snížit krevní tlak, jednodušší bude vyhnout se nežádoucím účinkům vysokého krevního tlaku přirozenou cestou.

Zhluboka dýchejte

Chronický stres uvolňuje kortizol a adrenalin do krve, což zvyšuje tepovou frekvenci a krevní tlak tak začne stoupat. Tím, že budete stres zahánět nezdravým jídlem, kouřením nebo alkoholem, vysoký krevní tlak jen přiživujete. Snižte stresové hormony odpočinkem a hlubokým dýcháním. Najděte si chvíli během celého dne, dýchání můžete například praktikovat 5 minut před spaním a 5 minut po probuzení.

Cvičte

Bylo dokázáno, že pravidelné cvičení dokáže snížit krevní tlak stejně účinně jako léky. Dopřejte svému tělu pohyb alespoň 30 minut denně.

Snižte sodík

Jezte méně zpracovaných potravin a pokuste se omezit nebo zcela vynechat sůl ve vašem jídelníčku.

Omezte kofein

Dva šálky kávy denně, které odpovídají zhruba 200 – 300 gramům kofeinu, zvyšují systolický krevní tlak o 8 mmHg a diastolický krevní tlak o 6 mmHg.

Jezte zdravě

Konkrétně se snažte jíst větší množství celozrnných potravin, ovoce, zeleniny a nízkotučných mléčných výrobků a vyhnout se nasyceným tukům a cholesterolu. Přidáte-li do vaší stravy draslík, jenž najdete v bramborách a banánech, podpoříte ledviny ve vylučování sodíku skrze moč. A jak už víme z předešlého odstavce, odstranění sodíku z těla pomáhá snížit vysoký krevní tlak.

Zhubněte

Krevní tlak se zvyšuje v přímé úměře se zvyšováním hmotnosti. Ztratíte-li i malé množství váhy, pokud trpíte nadváhou, snížíte tím i krevní tlak.

Dodržujete zdravý životní styl kvůli svému krevnímu tlaku nebo máte pocit, že se o něj nemusíte starat? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: https://www.womenworking.com/6-ways-to-lower-blood-pressure-naturally/