Soběstačné rodičovství: Kontroverzní výchovné metody, kdy si děti dělají co a kdy chtějí. Příběh této rodiny vyvolává řadu diskuzí

Přístup k výchově dětí se liší podle rodičů, kultury a také generace. Někteří rodiče volí tradiční metody, jiní odvážně šlapou neznámými cestami a usilují o nová řešení a přístupy. Adele a Matt Allenovi jsou rodiči tří dětí, jejichž rodičovské metody jsou velmi kontroverzní. Příběh této rodiny už obletěl celý internet a vyvolává řadu diskuzí.

Neobvyklá výchova

Allenovi se rozhodli pro takzvané soběstačné rodičovství. Jedná se o přístup, který dává dětem větší autonomii, než je obvykle přijímáno. V praxi to znamená, že si děti samy stanoví osnovy, určí si, kdy chtějí spát, co chtějí jíst a kdy a jaké mají povinnosti.

„Děti chodí spát, kdy chtějí, vstávají, kdy chtějí, protože nemáme rádi budíky. Také nemáme stanovenou dobu jídla. Jídlo děláme, když mají hlad, a když vyrostou, připravují si jídlo sami. Nikdy nenutíme děti dělat domácí práce, ale aktivně je povzbuzujeme, aby pomáhali. Pomáhají nám starat se o zvířata, zahradu a udržovat jejich pokoje uklizené,“ vysvětlila Adele.

Nechodí do školy ani k lékaři

Rodiče také učinili kontroverzní rozhodnutí vzdát se očkování pro své děti a úplně se vyhnout návštěvě lékaře. U jakékoli nemoci se rodiče spoléhají výhradně na přírodní, bylinnou léčbu. Navzdory tomu manželé sebevědomě tvrdí, že jejich děti mají výjimečně silný imunitní systém, což připisují dlouhé době kojení. Jedno z dětí bylo odstaveno od mateřského mléka až v 6 letech, druhé ve 4 a třetí je stále kojeno. Navíc děti ani nechodí do školy, protože se vzdělávají doma.

Pravidla domova

V rodině však existují některá jedinečná pravidla, která ovlivňují harmonii rodinného života. Za prvé, prvořadým příkazem je nerušit klid spících lidí. Všichni členové rodiny mají povinnost zachovávat klid a nerušit spánek ostatních. Druhým pravidlem, které je základem tohoto domu, je zákaz lhaní. Pravda je vysoce ceněna a jakýkoli pokus o uvedení v omyl nebo zatajení informací je přísně zakázán. Upřímnost a poctivost jsou základem vzájemné důvěry v rodině. Důležitým prvkem každodenního fungování je také vzájemný respekt. Členové rodiny se k sobě musí chovat s respektem a zdvořile. Všechny formy diskriminace, urážek nebo urážlivého chování jsou odsuzovány. Díky těmto pravidlům je doma atmosféra plná porozumění, respektu a skutečné, upřímné komunikace.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: comedy.com