Sousedé našli na verandě psa pokrytého sněhem a ledem. To ale nebyl jediný hrůzný pohled, který se jim naskytl!

Sibiřské zimy jsou kruté a přežít je mimo domov je skutečně náročný úkol. Když si lidé všimli psa pokrytého sněhem a ledem, obávali se toho nejhoršího. Jakmile ale přistoupili blíže, uvědomili si, že se pes snaží někomu pomoci. Pod čtyřnohým přítelem našli dvouletého chlapce.

Chlapec zůstal dva dny opuštěný na verandě chalupy v mrazivých teplotách, ale naštěstí měl u sebe strážného anděla, který na něj dohlížel. Pes, který žil v chatě, u které byl chlapec zanechán, věděl, že potřebuje zoufalou pomoc a jeho instinkty mu tak zachránily život. Štěně zahalilo dítě celým svým tělem a podařilo se mu udržet jej naživu celé dva dny.

Sousedé byli šokováni, když objevili psa zasypaného sněhem, ale při pohledu na celou situaci nenacházeli slov. Okamžitě zahájili záchrannou akci. I přes ochranu byl chlapec ve velmi vážném stavu – trpěl akutní hypotermií. Naštěstí díky statečnému zvířeti přežil a zcela se zotavil. Po nalezení jeho matky byla žena zadržena a obviněna ze zanedbání péče.

Psi jsou skutečně nejlepšími přáteli člověka, tento příběh to akorát dokazuje. Sdílejte jej proto se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: pawmygosh.co