K přežití nutně potřeboval novou ledvinu. Po úspěšném nalezení dárce mu byla odhalena pravda, která ho naprosto odrovnala

Některá překvapení jsou prostě lepší než ostatní. Zvláště když mají emocionální charakter a omráčí vás laskavým gestem. To přesně byl případ Carrie Kimball z New Hampshiru, která se dobrovolně nabídla jako dárce ledviny pro souseda Roberta Scarborougha.

Maratón testů a vyšetření

„Robert novou ledvinu již nějakou dobu potřeboval, takže se moje máma začala testovat před více než rokem. Kvůli covidu-19 to bohužel trvalo tak dlouho,“ vypráví Alyssa Lalmond, Carrieina dcera. Žena docházela pravidelně do nemocnice na schůzky, absolvovala různá vyšetření a testy, které byly potřeba ke schválení jejího dárcovství. Jakmile ale bylo po všem a Carrie zjistila, že je vhodným dárcem, připravila si pro Roberta překvapení.

„Jsem tvůj dárce ledviny“

Ve sdíleném videu na sociálních sítích Carrie čeká na Roberta s cedulí v ruce, kde stojí: „Jsem tvůj dárce ledviny“. Jakmile se ti dva setkali, spustili slzy radosti. Podle Alyssy byl tento radostný okamžik vyvrcholením celoročního čekání a tajemství. „Nikomu jsme se o tom nezmínily, kdyby to náhodou nevyšlo. Nechtěly jsme Robertovi dělat plané naděje,“ řekla.

Statistiky mluví jasně

Podle statistik je 33% dospělých ohroženo onemocněním ledvin, přičemž dvě z hlavních příčin jsou cukrovka a vysoký krevní tlak. Naštěstí pro Roberta, Mayo Clinic tvrdí, že získání ledviny od žijícího dárce zlepší míru přežití než nouzová operace nutná u zemřelého dárce. „Moje máma chtěla lidem ukázat, že pokud máte možnost pomoci, měli byste to udělat. Někomu tím můžete zachránit život nebo alespoň o něco prodloužit,“ tvrdí Alyssa.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com