Spaní s domácím mazlíčkem v posteli. Odborníci jsou v této otázce zajedno

Je vhodné spát se svým domácím mazlíčkem v jedné posteli? Mít doma psa často přináší určité problémy. Někteří stanoví jasné hranice, jiní s nimi mají problém. Mluvíme o mazlíčkovi, který s vámi pravidelně spí v posteli. Je to dobrý nápad nebo si zaděláváte na potíže?

Pes v posteli může ohrozit vaše zdraví

Víme, že těm roztomilým psím očím lze jen těžko odolat, ale pokud necháte svého psa vlézt do vaší postele, může to ohrozit vaše zdraví. Domácí mazlíček v posteli je největší hrozbou pro lidi s oslabeným imunitním systémem. Jejich imunitní odpověď na mikroorganismy je velmi slabá.

Zvíře nosí v srsti různé parazity

Ačkoli je zvíře domácí a vy dodržujete jeho pravidelnou hygienu, pořád je třeba si uvědomit, že je to zvíře. A to ve skutečnosti nosí v srsti nejrůznější druhy parazitů, které mohou napadnout vaše tělo. Proto byste měli zůstat neoblomní a vašemu pejskovi nastavit jasné hranice již od začátku. Na gauč? Možná. Do postele? Nikdy.

Přehodnoťte své návyky

Některé studie uvádějí, že až 60 % majitelů koček a až 55 % majitelů psů povoluje domácím mazlíčkům pobyt v ložnici. Jsme si vědomi toho, že je těžké vás i vaše mazlíčky od těchto návyků odnaučit, protože většina z nich jsou jako členové rodiny. Ovšem přemýšlejte o této skutečnosti, zvláště jste-li často nemocní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com