Splnil si sen a pořídil si štěně tibetské dogy. Po pár měsících ale zjistil, že se s jeho psem děje něco zvláštního

Muž, který žije na vesnici, si splnil sen, pořídil si štěně tibetské dogy. Jedná se o vzácné plemeno, jehož zástupci se vyznačují schopností dobře chránit majetek svých pánů. Muž byl nadšen, ale jen do chvíle, kdy zjistil, že se s jeho psem děje něco zvláštního.

Něco tady nehrálo

Obchodník, který štěně muži jménem Xiu Yun prodal, ho ujistil, že se jedná o čistokrevnou tibetskou dogu. Když si ale nový majitel psa odnesl, uvědomil si, že tady něco nehraje. Měl zvláštní pocit. Zvíře raději jedlo melouny a v noci ho nenechalo spát. Navíc vydávalo zvuky jako vrčení. Přestože mělo štěně vyrůst do pořádného psa, který by měl nahánět strach, pořád to bylo zatím jen štěně. Jenže se tak rozhodně nechovalo.

Zvíře začalo šplhat po domě

Když byl muž po delší době ve městě, rozhodl se, že si splní svůj sen a zároveň ho napadlo, že udělá radost své manželce. Když se vrátí ze služební cesty a ona na něj bude čekat, nepřijede sám, ale v doprovodu roztomilého štěněte. Oba byli nadšení. Jenže druhý měsíc pobytu s novým členem rodiny muž zjistil, že zvíře nejraději žere ovoce a po pár týdnech dokonce rádo šplhá po stromech a budovách. Co je to za psa?

Žádný pes, ale medvěd

Rozhodli se ho poslat do kotce, který byl postaven na dvoře. Xiu Yun zašel k veterináři a přesvědčil ho, aby se na psa přijel podívat. Chtěl ho totiž upozornit, aby si všiml zvláštních zvuků, které zvíře vydává. Odborník okamžitě pochopil, o co jde. Doktor si uvědomil, že místo psa Xiu Yun koupil medvěda. Z mláděte vyrostl velký medvěd, který byl převezen do záchranné stanice. V tuto chvíli by šelma ve volné přírodě nepřežila.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirfactov.com