Muzikanti vnesli do rutinního humbuku vlakového nádraží nebeskou melodii. Nečekané spojení houslistky a pianisty láme rekordy na TikToku

Uprostřed Londýna se odehrála scéna jako vystřižená z filmu. Aurélien Froissart čekal na vlak, když zjistil, že bude mít několikaminutové zpoždění. Vynikající klavírista tak využil příležitosti, jak si zkrátit dlouhé čekání a našel útěchu v akordech veřejného klavíru. K němu se přidala neznámá houslistka a oba vytvořili duo, jenž naplnilo nádraží úžasnou melodií. Celá situace byla zachycena na video, které se okamžitě stalo virálním.

Hudebníci zbourali oblíbenou sociální síť

Úžasná houslistka se ukázala jako Ugne Liepa Zuklyte. Oba nadaní muzikanti vnesli do rutinního humbuku vlakového nádraží nebeskou melodii od Antonia Vivaldiho a jejich vystoupení naprosto strhlo všechny přítomné cestující, kteří čekali na své spoje. Příval umění šokoval a hypnotizoval publikum, které se kolem obou rychle seskupilo.

 

Strhující harmonie jejich improvizovaného vystoupení zasáhla srdce celosvětové komunity TikTok. S nadšením, které pramení z toho, že byli svědky skutečně vzácné podívané, diváci propagovali duet k více než 74 milionům zhlédnutí během několika málo hodin. Příliv ‚lajků‘, sdílení a komentářů plných úžasu vytvořil smršť, která „zbourala“ oblíbenou sociální síť TikTok.

Muž je známý svým veřejným vystupováním

Froissart prohlásil: „Neplánované zapojení této dámy vyvrcholilo tím nejtranscendentnějším duetem, jehož jsem byl součástí.“ Froissart, známý pro své občasné vystupování na veřejných klavírech, hlavně ve městě lásky – Paříži, má talent pro spontánní hudební spolupráci. Důkazem toho je video, které ukazuje, jak umně vytváří ztvárnění Ave Maria na žádost mladé dámy, k němuž se krátce připojí její fascinující zpěv.

Úvodní obrázek: Cograng/CreativeCommons/Attribution/4.0, Zdroj: boingboing.net