Zásah gorilího táty do drsné hry synů. Video ze ZOO ukazuje, jak moc nám jsou primáti podobní

Pořízené video D’jeeca, milujícího gorilího otce, a jeho nezbedných synů, Jabaliho a Ringa, dobývá svět internetu. Tato gorilí rodina sídlící v Taipei Zoo na Tchaj-wanu nedávno ukázala, že pouta náklonnosti a disciplíny se neomezují pouze na lidi, ale spatřit je můžete i ve světě zvířat. Gorilí otec se svými syny jsou toho důkazem.

S lidmi jsou si nejvíce podobní

Primáti, zejména gorily, jsou našimi bližšími příbuznými ve zvířecí říši a jejich chování podobné tomu našemu je až zarážející. Sám D’jeec a jeho otcovské zásahy nás o tom přesvědčují. Milující gorilí otec totiž zasáhne, kdykoli temperamentní rvačka Jabaliho a Ringa přeroste ve vážnější zápas. Video zachycující tuto interakci rychle koluje internetem. Horlivá ostražitost a včasný zásah táty gorily odrážejí a podtrhují realitu sdílených otcovských instinktů napříč druhy.

Péče, disciplína a láska

Záznam začíná nevinně, Jabali a Ringo se účastní hravého wrestlingu. Jejich dovádění, typické pro mladé temperamentní gorily, zaujme diváky a vybízí ke srovnání s bujarým dováděním lidských dětí. Ale jak zápas zesílí, pozorný otec hru zastaví. Poté, co se tatínek gorila ujistil, že se jeho synové uklidnili, ustoupí do svého výběhu, pravděpodobně na zasloužený odpočinek. Ale mír v této živé gorilí rodině netrvá dlouho. Brzy se znovu ocitne v roli mírotvůrce.

Jeho rozhodný čin, kdy vzal své syny zpět do ohrady, je příkladem disciplíny a kontroly, které jsou nedílnou součástí lásky ke zvířatům ve volné přírodě. Intimní postřehy, které toto video nabízí, jsou nejen potěšující, ale také nutí k zamyšlení. Zde, v srdci Taipei Zoo, vidíme péči, disciplínu a lásku, běžně považované za zřetelně lidské vlastnosti, živě zobrazené ve světě primátů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com