Jak se kdysi cestovalo: Retro pohled na leteckou dopravu v 70. a 80. letech

Pokud si někdo v dnešní době říká dobrodruh, protože tráví spoustu času v letadle, starší ročníky, které si pamatují cestování letadlem v 70. a 80. letech, by zřejmě nesouhlasily. Jakmile zavzpomínají na starší časy, zjistí obrovský rozdíl v létání dnes a kdysi. Asfalt a nastupování do letadla po přenosných schodech, to už je minulostí.

Stěna s telefonními automaty

Nyní si představte stěnu telefonních automatů a zástupy lidí čekajících, až na ně přijde řada, aby si mohly zavolat. Pamatujete na šílené tahanice o mince? To byly časy! V dnešní době byste měli štěstí, kdybyste vůbec nějaký telefonní automat našli. Dnes se spíše shlukují lidé kolem nabíjecích stanic.

Přísný dress code

Vzpomínáte si také na přísný dress code letušek? Přiléhavé uniformy, klobouky, vysoké podpatky a bílé rukavice – létání bylo tehdy okouzlující záležitostí. I cestující považovali cestování letadlem za událost, na kterou je potřeba patřičně se obléct. V dnešní době nám jde především o pohodlí v teplácích a teniskách.

Skutečné jídlo

Pamatujete si, když letecké společnosti podávaly skutečné jídlo? Ano, následovala veliká spousta stížností, co všechno jídlu chybělo, ale ve srovnání s dnešní dobou, kdy na dlouhém letu můžete být rádi, že vůbec dostanete balíček arašídů nebo preclíků, se jednalo o luxus, jaký letecké společnosti nabízely.

Úvodní obrázek: Archives New Zealand/CC/Attribution 2.0, Zdroj: Madlyodd.com