Každý je jiný, to platí při výběru těch správných cviku pro krásné a pevné pozadí. Vyberte si ten ideální podle vaší postavy

Existují dva typy žen – ty, co řeší své poprsí a ty, co řeší svá hýždě. My se dnes zaměříme na tu zadní část našeho těla a ukážeme vám, jaké cviky jsou ideální pro tvar vašeho pozadí.

Čtvercový tvar

Pokud jste nositelkou čtvercového pozadí, tuk se rozděluje kolem postranních částí hýžďového. Proto byste se měla zaměřit na vylepšení hýžďového svalu a na stravu s nízkým obsahem tuku.

Zvedání nohou

Lehněte si na bok a držte tělo v jedné rovině. Zvedejte horní nohu celkem 10x a poté vyměňte strany.

Schody

Použijte klasické schody nebo fitness blok, na který můžete stoupat. Při ohýbání kolen se ujistěte, že vaše noha je pod úhlem 90 stupňů. Položte levou nohu na schod a zatlačte do paty. Poté zvedněte pravou nohu a prsty se dotkněte schodu. Pokud chcete vyšší intenzitu, při cvičení můžete držet závaží nebo při návratu do výchozí polohy provést výpad. Nebo také obojí.

Dřepy s výskokem

Jakmile se vracíte z pozice dřepu, pokuste se vyskočit tak, aby se vaše paty odlepily od země.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Kulatý tvar

Muži obvykle tvrdí, že tento tvar pozadí je nejvíce přitažlivý, protože tělo má ty správné ženské proporce.

Široké dřepy

Široce se rozkročte a kotníky mějte pod úhlem 45 stupňů. Při dřepu jsou stehna rovnoběžná se zemí. Ujistěte se, že vaše kolena směřují do strany a nepřesahují prsty u nohou.

Most

Lehněte si na záda a nohy rozkročte více než na šířku boků. Zvedněte pánev a držte pozici po dobu 1 minuty nebo tak dlouho, jak můžete. Pokud byste raději obtížnější verzi, můžete si na pánev upevnit lehké závaží.

Bulharský dřep na jedné noze

Vezměte si do každé ruky lehké závaží, jednu nohu položte za sebe na lavičku, židli nebo postel a přemístěte váhu na přední nohu. Podřepněte a držte rovná záda. Na každou nohu proveďte 15 opakování.

Srdcový tvar

Srdcový tvar pozadí je typický pro postavu přesýpacích hodin. Hýždě jsou nejsilnější v dolní části a směrem k pasu se zužují. Špatnou zprávou je, že procesem stárnutí se tento typ pozadí začne rychle svěšovat, proto musíte dbát na pravidelné cvičení.

Úklon do strany s činkami

Rozkročte nohy o něco více než je šířka ramen a do každé ruky si vezměte lehkou činku. Při každém ohybu do strany zvedejte protilehlou ruku nahoru.

Dynamické výpady

Stůjte s nohama u sebe a rukama před sebou s pokrčenými lokty. Cvičte výpady, ale s každou výměnou nohy vyskočte nahoru. Jakmile se odrazíte od země, vždy to udělejte oběma nohama. Ujistěte se, že ruce stále držíte pokrčená před bradou.

Horolezec

Zaujměte pozici prkna a pokuste se střídat nohy, jako kdybyste běželi nebo lezli. Kolena přitahujte až k hrudníku. Pokud budete mít na konci ještě energii, můžete na chvíli držet pozici prkna.

Trojúhelníkový tvar

Za tento tvar je částečně zodpovědná hladina estrogenu. Jakmile po menopauze začne klesat, způsobuje to ukládání tuku zejména do oblasti pasu a vaše hýždě tak začnou ztrácet svůj tvar.

Hluboké dřepy

Cvičte před velkým zrcadlem, abyste věděli, že cvik provádíte správně. Rozkročte se o trochu více než je šířka kyčlí a udělejte dřep, jako když si sedáte na židli. Držte stabilitu a rovná záda.

Dřepy s dotykem

Udělejte široký dřep a pokaždé mírně povyskočte. Při dřepu se střídavě dotýkejte rukama podlahy.

zdroj: brightside.me