Sprcha ráno nebo večer. Jaká denní doba je pro sprchu zdravější?

Sprchovat se ráno nebo večer? Věčná otázka, která rozděluje lidi na dva tábory. Ranní sprcha vás dokáže osvěžit a nastartovat na nový den, večerní vás zase očistí od denní špíny a potu a do postele jdete krásně čistí a připravení na spánek. Ačkoli je to všechno záležitostí pocitu, co takhle hádanku rozluštit z hlediska zdravotního?

Jaká denní doba je pro sprchu zdravější?

Američtí odborníci se shodují, že neexistuje žádná konkrétní denní doba, kdy by se sprchování ze zdravotních důvodů zvlášť doporučovalo. Ranní i večerní sprchy mají zdravotní aspekty, které se u každého člověka liší a závisí na různých faktorech. Pokud trpíte alergiemi, například na prach, chlupy z domácího mazlíčka nebo pyl, doporučuje se sprchovat večer.

Výhody ranní sprchy

Ranní sprcha má několik výhod – rozproudí váš krevní oběh a umožní vám začít den plní energie. Studená voda také povzbuzuje tělo i mysl. Pokud nejste fanoušci studené vody, pamatujte, že není třeba, abyste se sprchovali ledovou vodou, stačí i vlažná, všechno lepší než horká voda. Vaše pokožka vám za to poděkuje. Pokud se hodně potíte, je lepší sprchovat se ráno.

Výhody večerní sprchy

Ukázalo se, že večerní teplá sprcha zvyšuje pohodu a kvalitu spánku. Může také zmírnit napětí a stres. Skvělá volba pro každého, kdo má problémy s usínáním.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Wunderweib.de