Stařec neměl na zaplacení jídla pro sebe a psa. Účet vyrovnal 11letý chlapec, který si rád hrál v parku s jeho pejskem

Vánoční svátky a Nový rok se nesou v duchu dobrých skutků. Výjimkou není ani tento příběh, jehož hlavním hrdinou je 81letý Corey, který nedávno ovdověl. Se svou ženou byli jedna ruka, nyní mu ale zůstalo jen zlomené srdce. Zůstal naprosto sám. Ne však na dlouho.

Společnost našel v opuštěném psovi

Jednoho odpoledne, když se Corey vracel ze hřbitova, kde byl navštívit svou zesnulou ženu, zahlédl ležet na zemi starého psa. Ani nedokázal poznat, jestli je živý nebo mrtvý. Jemně ho postříkal vodou, aby zjistil, zdali bude reagovat. Otevřel oči, ale nemohl vstát. Bylo jasné, že je velmi slabý. Když přistoupil blíže, všiml si vzkazu zavěšeného na obojku, kde stálo: „Kdo ho najde, prosím, postarejte se o něj.“ Pes zůstal stejně opuštěný jako Corey. Věděl, že ho tam nemůže jen tak nechat.

Odvezl jej k veterináři

Vdovec psa zvedl a odvezl k veterináři. Tam zůstal 2 dny. Nikdo nevěděl, jak dlouho se mohl toulat bez jídla a pití po ulici. Muž utratil téměř všechny peníze na jeho léčbu a odmítl ho poslat do zvířecího útulku.

Tak začala nová etapa jeho života. Psa, který se stal jeho přítelem, pojmenoval Herkules. Corey už se necítil tak sám, chodil s Herkulem ven, každý okamžik svého života s ním sdílel. Jenže nastal problém s penězi. U nich doma dávala pozor na finance jeho žena, Muž byl spíše marnotratný. Za krátkou dobu zjistil, že nemá příliš peněz.

Dobrý samaritán

Jednoho dne v supermarketu chtěl koupit nějaké jídlo pro Herkula a fazole a klobásu pro sebe, ale když přišel k pokladně, účet daleko převyšoval částku, jakou disponoval v peněžence. Pokladní byl hrubý. Muž se slzami v očích odcházel pouze s konzervou pro psa. Když ho někdo za ním náhle zastavil.  „Já vám to zaplatím,“ řekl asi 11letý chlapec stojící za ním. Muž ho ihned poznal. Byl to ten stejný mladík, který si před pár dny hrál v parku s Herkulem.

Za našetřené peníze koupil jídlo pro starého pána i krmivo pro Herkula. Muž nevěděl, co má říct, jak by se odvděčil za takovou laskavost. Chlapec ho jen požádal, zdali by mohl každý den vzít Herkula do parku, aby si s ním mohl chvíli hrát. Jeho přání mu moc rád splnil. Později se zlepšila i jeho finanční situace. Začal pracovat jako tesař a jemu i Herkulovi se nyní daří velmi dobře.

Úvodní obrázek: Cristian Ştefănescu/Creative commons/Attribution 2.0, Zdroj: Lastampa.it