Hudební velikán Freddie Mercury: Nevydaná píseň Face it Alone, která byla po celá desetiletí považována za ztracenou

Existuje mnoho hudebních skupin a sólových interpretů po celém světě, kteří každou chvíli vydávají nové písně a alba. Jak už to tak ale bývá, vzniká mnoho skladeb, které se umělcům nezdají hodné vydání, a proto končí v šuplících. Jedním z takových děl byla i skladba Face it Alone, kterou nahrál Freddie Mercury, a byla považována za ztracenou.

Znovuobjevená píseň

Již dříve členové skupiny Queen-Brian May a Roger Taylor laškovali s vydáním této nikdy nezveřejněné písně. Skladbu nahrála kapela Queen s Freddiem Mercurym v roce 1989. Taylor prozradil, že na skladbu úplně zapomněli, byl to pro ně po letech úžasný objev. „Je to úžasné, skutečný objev. Je to velmi vášnivý kousek.“ Další člen kapely Queen, May, také uvedl, že na skladbě pracoval i jejich spolučlen John Deacon.

Jedna z nejstahovanějších skladeb

Jakmile byla píseň Face it Alone zveřejněna, stala se jednou z nejstahovanějších skladeb na světě po dobu 5 po sobě jdoucích dní. To dokazovalo, jak moc lidem Freddie chyběl. Slyšet Freddieho hlas prostřednictvím této písně bylo jako velký dar pro jeho fanoušky. Bylo by správné říci, že měl talent znovu rozzářit nudné vokály. Byl hlasem Queen a pokud jde o spojení s publikem, charisma, hudební dovednosti a showmanství, nikdo se s ním nemohl srovnávat.

Taylor a May řekli, že i když skladbu vytvořili s Freddiem, zapomněli na ni. Pak ale učinili zásadní objev. Název písně nebyl daný, když ji opět nalezli. Face it Alone byla velmi jednoduchá, nebylo v ní ani příliš textu. Způsob, jakým byla složena, by však vyrazil dech každému posluchači. Poslech Freddieho hlasu po všech těch letech vyvolává v mnoha jeho fanoušcích nostalgii.

Úvodní obrázek: Creative Carl Lender/Commons Attribution/Alike 3.0, Zdroj: madlyodd.com