Nejste blázni, vaše ponožky skutečně mohou mizet. Zábavné fakty o tom, kam se při praní ztrácejí

Alespoň jednou v životě se to stalo každému, u některých jedinců se situace opakuje dokonce pravidelně při každém praní – fenomén mizejících ponožek. Jak je možné, že do bubnu spotřebiče vložíte pár ponožek, ale na konci cyklu vytáhnete jen jednu? Možná jste se zbláznili a už si nejste jistí, zdali jste ponožky dali prát skutečně po dvou. Uklidníme vás, nejste blázni. Zde je několik zábavných faktů o tom, kam se vaše ponožky ztrácejí.

Vaše pračka je snědla

Když jste si na 100 % jistí, že jste do prádla dali dvě stejné ponožky a jen jedna se vrátila čistá, nevzdávejte to. Stále můžete najít jejího parťáka. Zatímco všude neustále probíhá diskuse o tom, zdali jsou lepší pračky s předním nebo vrchním plněním, ukazuje se, že oba typy mohou ponožky „pojídat“. Každý však svým způsobem.

U spotřebičů s horním plněním se ponožky mohou zadrhnout pod míchadlo (tyč uprostřed pračky) nebo se zachytit pod mycí deskou. Pokud pračku přetížíte, ponožky se mohou zatlačit do oblasti mezi vnitřní a vnější vanou. Jakmile se tak stane, už je nikdy neuvidíte.

Pokud jde o přední plnění, některé ponožky se zachytí ve filtru pračky. Rozhodně nechcete, aby se vám uvízly ve vypouštěcím čerpadle. Je také možné, že ponožky zůstanou v pryžovém těsnění dveří. Jemně jej zatáhněte zpět a rozhlédněte se.

Další náhodná místa ke kontrole

Jakmile jste zkontrolovali všechna možná místa v pračce a po ponožkách ani památky, zkuste ještě sušičku, pokud ji používáte. Nejsou-li chybějící kousky k nalezení ani tam, podívejte se do tmavého prostoru mezi pračkou a sušičkou. Mohly vám tam zapadnout.

Jak ochránit ponožky před ztrátou?

Pokud máte oblíbený pár ponožek, sepněte je k sobě, než je hodíte do pračky. Tímto způsobem je mnohem méně pravděpodobné, že o jednu přijdete. Nespoléhejte na náhodu, že vaše ponožky nezmizí nebo že je posléze najdete, když už víte, kde hledat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Reviewed.com