Nápady na zdravé pokrmy, kterými chytře přesvědčíte vzpurné dítě, aby začalo snídat nebo svačit

Kolikrát týdně slyšíte výmluvy svého dítěte, že nechce snídat? První jídlo dne je však jeho velmi důležitou součástí, protože batoleti dodává potřebnou energii na další hodiny. Abyste své dítě přesvědčili ke snídani, budete potřebovat kreativitu a vynalézavost při sestavování jednoduchých, rychlých, ale zajímavých jídel.

Vaflové sendviče

Obyčejné sendviče jsou již přeceňovány. Stačí však jen špetka kreativity. Řešením, které pozitivně překvapí každé dítě, jsou slané vafle, které dokonale nahradí tradiční chléb. Těsto můžete smíchat s čerstvými bylinkami a dalším kořením a z hotových vaflí pak vytvořit lahodné chlebíčky.

 

Jogurt s barevnými přísadami

Samotný jogurt se může zdát dítěti nudný. Pokud ho však naservírujete s barevnými plody, které vzbuzují fantazii, můžete být příjemně překvapeni. Aby byl jogurt výživnější, můžete do něj přidat hrst oříšků, granolu nebo ovesné vločky. Taková snídaně podávaná v průhledné dóze batole povzbudí k jídlu.

Mrkvové palačinky a lívance

Mrkvové palačinky jsou skvělým způsobem, jak přimět vaše dítě, aby začalo den s výživnou zeleninou. Taková snídaně dodá velkou dávku energie a vitamínů a navíc je plná barev a lákavá svou vůní. K jejich výrobě můžete použít nastrouhanou mrkev a cuketu nebo rozmačkaný hrášek a květák. Toto jídlo bude ideální pro chladnější dny.

Zeleninové snídaňové muffiny

Tradiční míchaná vajíčka nepřesvědčí vaše batole, aby snídalo. Upečte jednoduché a rychlé muffiny, do kterých můžete přidat barevnou zeleninu, šunku, sýr, bylinky a koření. Nadýchanou vaječnou hmotu s přísadami nalijte do formiček a pečte v troubě vyhřáté na 180 °C dozlatova.

Ovesné muffiny

Ovesná kaše podávaná ve formě muffinů dítě jistě přesvědčí více než obyčejné cereálie s mlékem. Muffiny potřebují asi 30-35 minut v troubě předehřáté na 180 °C.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: ymcamidtn.org