Stařec odmítl zaplatit pokutu za zvýšenou rychlost. Dojemný záznam ze soudní síně rozehřál srdce milionů diváků

I když je právní systém často krutý a nekompromisní, občas u soudu slyšíme příběh, který nás chytne za srdce. Ať už se jedná o milého soudce nebo inspirativní příběh někoho, kdo vyhrál nepříjemný spor. Za posledních několik let došlo hned k několika pozitivním případům. Tak stejně na tom byla kauza 96letého muže z USA, který se dostavil k soudu v dubnu 2019 za pokutu za překročení rychlosti.

Muž se odmítl podřídit

Než aby muž jednoduše zaplatil pokutu, rozhodl se jít s odvoláním k soudu. Během procesu bylo natočeno video, které je nyní známé skoro po celém světě. Odhodlání tohoto starce postavit se proti soudu a pokutě, která mu byla udělena, tak stejně oddanost jeho synovi zasáhly plno lidí, které toto video zhlédli.

Senior, ročník 1923, je na svůj věk stále čilý

Rád si užívá života, poslouchá hudbu, chodí do místní restaurace a pekárny na jídlo, a hlavně se stará o svého syna, který bojuje s rakovinou. Jeho syn Richard, kterému je 64 let, má velké potíže s chůzí a mobilitou. Chodí o dvou berlích, a tak by sám jen těžko dopravil k lékaři na pravidelné dvouměsíční krevní testy. Naštěstí ho jeho otec pokaždé vozí. Bylo to během jedné z těchto jízd, kdy rychlostní kamera zachytila ​​poznávací značku 96letého starce za překročení rychlosti o 10 km/h. Krátce nato obdržel poštou pokutu.

Stařec nevěřil svým očím

“Přečetl jsem si ten dopis a nevěřil svým vlastním očím. Stálo v něm, že jsem ve školní zóně jel rychlostí 50 km za hodinu,“ řekl stařec. “Když jsem si přečetl spodní část dopisu, na které bylo uvedeno 75 dolarů (cca 1600 korun), řekl jsem, že to platit nebudu. Jdu k soudu a budu proti tomu vznášet námitky.“

Vysvětlil soudci důvod svého prohřešku

„Nejezdím tak rychle, pane soudce,” řekl stařec v soudní síni. „Je mi 96 let a jezdím pomalu a pouze tehdy, když musím odvést mého chlapce na krevní testy. Je hendikepovaný. Beru ho na krevní testy každé dva týdny, protože má rakovinu,” říká muž v soudní síni, než ho přemohou emoce.

Soudce, kterého očividně dojala starcovo oddanost k jeho synovi

Nechal muže jít, aniž by musel pokutu platit. „Mějte se moc hezky,” říká soudce. “Přeji vašemu ​​synovi hodně štěstí a vám pevné zdraví. Váš případ bude zamítnut. Hodně štěstí a bůh vám žehnej.“

Muž se stal internetovou celebritou

Muž netušil, že se v nadcházejících dnech stane senzací celého Rhode Islandu. Jedním z prvních varování, že se něco děje, bylo, když si jeho soused vyžádal autogram. „Řekl mi, že jsem celebrita,“ řekl stařec.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com