Stařec s Alzheimerovou chorobou se o svou kočku správně nestaral téměř dva roky. Veterinář musel odstranit až několika centimetrové dredy!

Kočky většinou vnímáme jako nenáročná zvířata, která se dokáží postarat sama o sebe. Většina koček tráví celé dny venku a domů se přijdou maximálně najíst, napít a vykonat nějakou tu nízkou údržbu. Některé z nich ale mají typ srsti, která vyžaduje větší péči a pokud není pod kontrolou, situace se může snadno vymknout. V případě Hidey se o ni její majitel správně nestaral a její srst ji tak rostla dál a dál celé roky. Když se nakonec dostala do rukou záchranářů, vypadala jako chobotnice.

Majitel, jenž trpěl Alzheimerovou chorobou, byl odvezen do pečovatelského domu a zůstala po něm pouze Hidey, která se tak dostala do útulku v Pittsburghu. Odborníci tvrdí, že Hidey byla zanedbávána zhruba 2 roky.

Veterinář se sám vyjádřil, že nic takového v životě neviděl a veškeré snímky sdílel na sociálních sítích. Všichni mohli zaznamenat, jak se Hidey ulevilo, jakmile podstoupila proceduru, kdy jí byla veškerá přebytečná kožešina odstraněna.

Zdroj: en.stories.newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Následně byla Hidey přemístěna ke vzdáleným příbuzným jejího bývalého majitele. Hidey byla naprosto v pořádku, jediné, čemu se dalo předejít, byla těžká srst, pokud by se jí dostalo řádné péče. Taková situace nám pouze připomíná, že je třeba být opatrní v rámci starších lidí a jejich domácích mazlíčků.

Sdílejte tento článek mezi svými přáteli a rodinou. Možná i oni mohou mít ve svém okolí sousedy, které je třeba občas přijít pozdravit a zkontrolovat, zdali je vše v pořádku nejen s nimi, ale i s jejich čtyřnohými kamarády.

Zdroj: en.stories.newsner.com