Starší sestra zpívá bráškovi s Downovým syndromem oblíbenou píseň. Hudba pro něj má vyšší smysl

I dvouleté dítě může mít svou oblíbenou píseň a nemusí se hned nutně jednat o skladbu určenou pouze pro děti. Bo Gray miluje ústřední melodii „You Are My Sunshine“ a jeho hlavní interpretkou je jeho sestra Lydia. Maminka Amanda zachytila své děti v té nejroztomilejší situaci, jak jedenáctiletá sestra zpívá svému mladšímu bráškovi jeho oblíbenou píseň.

Terapie hudbou

V tomto případě je ale hudba mnohem víc než jen prostředek, jak hlídat mladšího sourozence. Malý Bo trpí Downovým syndromem a hudba a zpěv starší sestry mu umožňují rozšiřovat si slovní zásobu. Bo se také narodil s několika srdečními a plicními problémy, musel si projít mnoha ošetřeními a operacemi, aby jeho srdce bilo správně. Proto také strávil spoustu týdnů v tiché nemocniční místnosti na jednotce srdeční intenzivní péče. Boův tatínek měl zvláštní svolení, aby si mohl přinést kytaru a svému synovi zazpívat.

Oblíbená píseň

Caleb, Boův tatínek, nejčastěji zpíval píseň „You Are My Sunshine“, u které zaznamenal, že na ni Bo reaguje nejlépe. Stala se jeho písní. A teď mu ji zpívá i jeho sestra. Díky tomu rodiče zaznamenali, že Bo umí vyslovit a pochopit význam slova „šťastný“, a to ve chvílích, kdy mu Lydia zpívala jeho oblíbenou skladbu. Lékaři rodiče ubezpečovali, ať nečekají velké zázraky, je možné, že Bo do svých 3 let nezačne mluvit vůbec, neumí ještě ani slovo „máma“, ale najednou, ve 2 letech vyřkl „šťastný“. Je to důkaz, že terapie hudbou funguje. Každé slovo, které se do nynějška naučil, pochází z nějaké písně. Teď už umí 12 slov.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Abcnews.go.com