Otec věnoval dceři starý kufr koupený za 300 Kč. Po téměř 40 letech zjistila jeho skutečnou cenu

Starý kufr, který otec koupil za pouhých 300 Kč své dceři při příležitosti stěhování do nového bytu, se ukázal jako skutečný poklad. Majitelce měl přinést vysoký obnos peněz poté, co se ukázalo, že se jedná o vzácné zavazadlo slavné značky.

Louis Vuitton z bazaru

Kufr muž koupil v obchodě s nepotřebným zbožím v roce 1984. Jeho nyní 56letá dcera jménem Melissa zjistila, že skutečná hodnota zavazadla Louis Vuitton se blíží k 170 000 Kč. Melissa do něj roky ukládala povlečení a prádlo, než pochopila jeho opravdovou cenu. Vzala jej s sebou na britskou verzi Pokladů z půdy a nevěřila vlastním uším, když zjistila, kolik zavazadlo může stát.

Prodej kvůli kočkám

Melissa nyní prodává 100 let staré zavazadlo, které by mělo v aukci vynést až 176 000 Kč, aby ho ochránila před svými nezbednými kočkami. „Chováme kočky a já musím mít kufr neustále zakrytý, aby ho nepoužívaly jako škrabadlo. Můj táta koupil kufr v roce 1984 ve starožitnictví ve vesnici St. Margarets poblíž Twickenhamu v Londýně, kde jsme bydleli. Dostal práci na severu, ale já jsem se nechtěla stěhovat. Koupil mi tedy nový kufr, abych ho použila jako úložný prostor, protože v mém prvním bytě ho bylo málo.“

Značka začala být známá z médií

„Postupem času jsem si všimla, že jméno Louis Vuitton se stále častěji objevuje v televizních pořadech o starožitnostech. Uvědomila jsem si, že by kufr mohl mít cenu. Minulý rok jsem poslal e-mail Antiques Roadshow, abych získal ocenění, a požádali mě, abych ho přinesla na výstavu.“ Designové zavazadlo, které je staré více než 100 let, má nyní potenciálně ještě vyšší cenu. Podle výrobního čísla na kufru se původně prodával v letech 1909 až 1914. Nakonec se vydražil 30. července 2022 za více než  120 000 Kč.

Úvodní obrázek: Hansons / SWNS, Zdroj: Mirror.co.uk