Stěhování nemusí být horor. S těmito triky to bude snadné a rychlé

Stěhování je vždycky horor, všechno musíte zabalit, pak zase vybalit, snažit se, aby se nic nerozbilo, sehnat stěhovací firmu nebo minimálně velikou dodávku. Je toho spousta, co je potřeba zařídit. Všechno se ale dá nějakým způsobem zlepšit, když znáte ty správné triky, abyste si ušetřili práci.

Seznam věcí

Napište si seznam věcí, které budete stěhovat. Můžete to vzít místnost po místnosti. Jakmile budete věci balit, odškrtnete si je na listu a na nic tak nezapomenete. Navíc, stěhování je skvělá příležitost, jak se zbavit zbytečných věcí, které jste již dlouho nepoužívali. Každou věc, kterou vezmete do ruky, tak popřemýšlejte, zdali ji skutečně potřebujete.

Zásoba obalových materiálů

Nezapomeňte se zásobit kartonovými krabicemi, širokou izolepou a plastovými obaly, jako je například bublinková fólie, aby se nic nezničilo. Krabice zbytečně nepřeplňujte, myslete na to, že je budete zvedat a nosit.

Nadepište každou krabici

Nezapomeňte si každou krabici nadepsat tak, abyste bezpečně poznali, co je v ní uloženo. Nadpisy můžete tvořit podle místností nebo podle křehkosti, například sklo nebo nádobí.

Krabice první pomoci

Jednu nebo dvě krabice si nechte jako záložní. Měly by v nich být věci, které po nastěhování budete ihned potřebovat, jako jsou hygienické potřeby nebo léky. Stejně tak si vyčleňte krabici na cennosti.

Obrázky: Freepik