Nejčastější chyby při léčbě chřipky. Vyhněte se horkým nápojům i teplým ponožkám

Při nemoci je vždy důležité zahájit včasnou léčbu a nic nepodcenit. Existuje spousta informací o tom, co je potřeba podniknout, aby se nám brzy ulevilo, ale i přes to děláme několik základních chyb, které nám nedovolují vrátit se rychle do normálního stavu. Shromáždili jsme nejčastější chyby při léčbě chřipky, kterých se pravidelně dopouštíme.

Přecházení nemoci

Mnozí lidé, kteří se cítí špatně, se mylně domnívají, že nemoc sama odezní. Začnou užívat antipyretické léky pro zmírnění nemoci a stále chodí do práce. Chřipka je virové onemocnění, které se přenáší vzduchem prostřednictvím kapének. Nejenže nakazíte ostatní, ale virus zasáhne člověka ještě silněji a ovlivní životně důležité orgány. Odpočinek v posteli je nezbytný.

Užívání antibiotik

Léčba chřipky antibiotiky není vhodná (pokud lékař neřekne jinak). Antibiotika jsou vytvářena k ničení bakterií, nijak neovlivňují viry. Užívání antibiotik jako prevence chřipky je také v rozporu s pravidly, protože nekontrolované užívání těchto léků povede akorát k tomu, že bakterie v těle přestanou na léky reagovat. Proto bude později obtížnější léčit jakoukoli infekci.

Horké nápoje

Čaje, ovocné nápoje a kompoty díky obsahu vitamínu C skutečně zlepšují stav pacienta, snižují také okyselení krve a pomáhají lépe snášet bolesti svalů a únavu. Je to však pouze za podmínky, že jsou nápoje teplé a ne horké.

Alkohol

Léčba chřipky pomocí lihovin není dobrá. Alkohol je pro tělo toxický, stejně jako virus chřipky. Játra musí být chráněna.

Zahřívání

Touha se zahřát je během zimnice celkem pochopitelná, ale ležet neustále zabalení do deky a v teplých ponožkách není vhodné. Nezapomeňte místnost pravidelně větrat. Při teplotě 18 – 20 stupňů budete lépe spát a dříve se postavíte opět na nohy. Teplá sprcha po dobu 3 – 5 minut je také dobrá, ale vyhněte se horké koupeli po dobu nemoci.

Obrázky: Freepik