Štěně bylo jen pár dní po adopci novou rodinou odhozeno do křoví a zanecháno napospas svému osudu. Záchranáři nevěřili svým očím

Tři přátelé z Balkánu založili záchrannou organizaci Paw Squadron. Nedávno obdrželi tísňové volání ohledně štěněte, které bylo po adopci odhozeno na ulici. Jeho majitelé ho nechtěli, tak ho nechali ležet ve křoví napospas svému osudu.

Štěně nebylo k nalezení

Dobrovolníci po štěněti pátrali, ale vyděšené zvíře nebylo nikde k nalezení. Nakonec malé stvoření našli, když už se chystali k odchodu. Štěně bylo úplně samo, bylo vyděšené a nejdříve uteklo, aby se schovalo.

Chtělo to trpělivost

Dobrovolníci se k němu tedy museli pomalu přiblížit, aby jej nevyděsili ještě více. Velice se bálo lidí. Nakonec však udělalo první krok ve víře v pomoc a vydal se směrem k záchranářům. Jakmile jej vzali do náruče, odvezli ho na místní veterinární stanici.

Vyděšené opuštěné štěně

Dobrovolníci si stále nebyli jisti, zda jde o domácího psa nebo zvíře narozené na ulici. Pejsek až příliš nedůvěřoval lidem, ale bylo to především proto, jak bylo později zjištěno, že jej jeho rodina opustila a odsoudila k životu na ulici, bez jídla a bez lásky.

Opět se začínalo radost ze života

Jakmile se štěně najedlo, začalo být k lidem přívětivější. Nakonec se mazlilo a začalo dovádět. Když dorazilo do svého nového domova, bylo všechno ho zajímalo. Prozkoumávalo každý centimetr domu. Jeho radost však následně vystřídal strach, když přišel čas na koupel. Velice se bálo vody. Záchranáři proto byli s vodou opatrní. Na srsti mělo špínu, prach a také blechy. Přestože se bálo, sedělo tiše a nechalo ze sebe veškeré nečistoty spláchnout.

Štěně dostalo veškerou péči

Od veterináře dostal pejsek léky na parazity, byl ostříhán, vykoupán a nakrmen, dokonce mu záchranáři i ostříhali drápky. Brzy byl převezen do pěstounské rodiny, kde čeká na svou adopci. S tak roztomilým výrazem to však jistě nebude trvat příliš dlouho a najde nový milující domov, kde stráví zbytek života.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Pawsrescueuk.org