Stlačením akupresurních tlakových bodů si pomůžete od bolesti hlavy a dalších problémů

Bez nadsázky lze říci, že akupresura je téměř tak stará jako lidstvo samo. Na principy propojenosti různých bodů lidského těla přišli obyvatelé starověké Číny před mnoha tisíci lety a stejně tak dlouho s její pomocí pomáhají zdejší lékaři trpícím osobám. Účinky této neinvazivní, a přesto velmi nápomocné metody už začínají potvrzovat i západní lékaři a vědci, kteří pomalu, ale jistě začínají tradiční čínskou medicínu brát na milost. A protože aplikace tlaku na akupresurní body je tak bezpečná a nevyžaduje žádný speciální výcvik, můžete jejích benefitů využívat i vy sami doma. Stačí vědět, který bod stisknout při kterém druhu obtíží. Uvidíte, že se vám uleví.

My vám dnes poradíme, jaké tlakové body použít, pokud se chcete zbavit bolestí hlavy, závratí, nevolností a sníženého tlaku. Tyto znalosti se ukázaly být ve chvílích nouze neocenitelné. Jsou jednoduché a snadné a výsledek pocítíte do několika sekund.

Akupresurou proti bolesti hlavy

Bod, který vám může pomoci od bolestivé hlavy, se nachází na spodní straně zápěstí rovnoběžně s malíčkem. Najdete ho tak, že si nahmatáte zápěstní kůstku směřující od malíčku k zápěstí a přesně pod ní se nachází bod, který hledáte.

Stiskněte tento bod středně silně palcem druhé ruky. Stisk by měl být dostatečně znatelný, pouhý dotyk nestačí. Stiskávejte střídavě tento bod na obou rukou po dobu 30 sekund. Úleva se dostaví prakticky okamžitě.

Poznámka: Nečekejte od této metody efekt jako od Ibalginu, ten otupuje celý organismus, takto akupresura nefunguje.

Nízký tlak, nevolnosti a závratě

Pokud jste snědli něco špatného, máte nízký tlak, anebo je vám nevolno z příliš horkého počasí, případně z jakéhokoliv jiného důvodu, pomůže vám rovněž akupresura. V tomto případě použijete tlakový bod nazývaný perikard, který je ve spojení se žaludkem a hlavou a mimo jiné pomáhá při bolestech hlavy či obtížích spojených se syndromem karpálního tunelu.

Bod naleznete mezi dvěma šlachami přesně uprostřed zápěstí. Tento bod jemně, ale výrazně stiskněte ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem a tlak nechte působit zhruba dvě minuty. Ucítíte výraznou úlevu a uvolnění v oblasti žaludku a celého středu těla. Opět vyzkoušejte aplikovat tlak na obou rukou.

Obrázky: Freepik