Dbejte na výběr podprsenky. Špatná velikost může způsobit zdravotní komplikace

Nejlepší přítelkyní každé ženy je podprsenka. Pomáhá předvést ženské přednosti a zároveň udržet vše tam, kde má být. Ovšem někdy se z ní může stát naše noční můra, a to tehdy, pokud si ji vybereme špatně. Zde jsou tipy, které je třeba mít na paměti při nošení podprsenky.

Stará podprsenka? Vyhodit

Jak roky plynou, podprsenka ztrácí svou pružnost a vaše ňadra budou vypadat jako psí uši. Není to hezký pohled pro nikoho a z dlouhodobého hlediska se může jednat o nevratné následky.

Zarudnutí

Pokud nosíte podprsenku, která způsobuje zarudnutí, zvažte její výměnu. Upravte si ji, aby vám nebyla příliš těsná a do pokožky se mohla dostat trocha vzduchu. V opačném případě se mohou objevit potíže s cévami.

Příliš těsná

Spousta žen si myslí, že čím více si podprsenku utáhne, tím budou prsa vypadat pevnější a bujnější. Omyl. Pokud si ji zapnete příliš těsně, jediné, čeho docílíte, že se vám zvedne její zadní část příliš vysoko a vaše záda a podpaží budou trpět.

Malá velikost

Vyvarujte se menších rozměrů, než byste měla mít. Menší velikost vám nezaručí lepší vzhled a z dlouhodobého hlediska může dokonce způsobit rakovinu prsu.

Stejná podprsenka po delší dobu

Doporučuje se nosit každý den jinou podprsenku, protože to umožní tělu odpočívat od umístění každého zapínání.

Kostice

Nošení podprsenky bez kovových kostic zabrání zranění. Ovšem je třeba střídat různé druhy. Nedoporučuje se nosit podprsenku bez kostic neustále, protože to může způsobit, že se prsa příliš uvolní a budou ztrácet svou sílu. 

Obrázky: Pixabay