Silné pocení nohou. Někdy stačí vybrat správné ponožky a je po problému

Přestože se jedná o nepříjemný, delikátní problém, nadměrným pocením nohou trpí více lidí, než bychom si mohli myslet. Jedná se o projev hyperhidrózy. Zpočátku se problém může jevit jako neřešitelný, ale my vám poradíme, jak s pocením nohou účinně bojovat.

Definujte spouštěče

I přesto, že máte problémy s nadměrným pocením nohou a rukou, nepotí se vám neustále. Obvykle se zhoršuje určitými spouštěči – jídlo, nápoje, léky. Pozorujte, kdy se u vás vysoké pocení objevuje, abyste věděli, čemu se vyhnout.

Nezapomeňte na hygienu

Při takových potížích stojí za to mýt si nohy alespoň dvakrát denně. Navíc je vhodné používat mýdlo nebo jiné mycí přípravky s eukalyptem nebo výtažkem z čajovníku. Jsou antibakteriální a ničí bakterie, které jsou hlavní příčinou zápachu z potu.

Používejte antiperspiranty

Nepleťte si je s deodoranty. Na noc, po důkladném umytí a osušení nohou, naneste na nohy antiperspirant. Aplikujte jej tak 3 – 4krát týdně, dokud neuvidíte první výsledky. Poté tak jednou za týden.

Lázeň pro nohy

Připravte si lázeň s trochou jedlé sody a silného černého čaje. Vložte nohy tak na 20 minut do roztoku. Jedlá soda a čaj mají silné antibakteriální účinky, navíc v čaji najdete tříslovinu, která stahuje póry a brání pocení.

Používejte antibakteriální a antifungální látky

Nejlépe ve formě prášků. Pohlcují přebytečnou vlhkost a ničí bakterie, což znamená, že řeší dva problémy současně. 

Vyberte si správné ponožky a boty

Ponožky by měly být prodyšné, nikdy ne syntetické. Materiál by měl dobře absorbovat vlhkost a umožnit vzduchu volně pronikat do pokožky. Boty by zase neměly být příliš těsné a nejlépe by měly být vyrobeny z přírodních materiálů. Vyberte si vložky s antibakteriálními účinky. 

Obrázky: Freepik