Strach z cizí toalety. Tipy, jak si ulevit kdykoli a kdekoliv, když na vás jde velká potřeba

Sevřená hýždě, nadýmání nebo dokonce potřeba odejít dříve ze schůzky? Strach a úzkost z vyprazdňování se mimo domov může skutečně zničit den. Přitom je to všechno jen ve vaší hlavě. Lidé chodí na velkou, tak to prostě je, toaleta je všude, k tomuto účelu také slouží, takže proč je stolice takové tabu a jak se zbavit strachu z úlevy mimo vlastní záchod?

Proč si netroufáme na cizí toaletu?

Důvody se mohou velmi lišit. Pro mnoho lidí se jedná o problém hygieny. Na špinavém nebo zapáchajícím záchodě si prostě neulevíte žádným způsobem. Souvisí s tím ale také nedostatek soukromí a představa, že na vás lidé čekají, slyší vás a také cítí, jsou důvody, proč zadržujeme stolici, dokud se nedostaneme domů na vlastní toaletu. Stručně řečeno, pocit studu zde hraje hlavní roli. Překonat jej se snadno řekne, ale hůře udělá, ovšem máme pro vás pár šikovných triků, jak si dopřát kýženou úlevu, i když nejste doma.

Vyneste toto téma na veřejnost

Je třeba myslet na to, že každý chodí na velkou. A tím každý myslíme vás, vaši rodinu, přátelé, souseda i královnu. Dokud se neodvážíte být v této věci otevření, nikdy stud nezmizí. Takže otevřete konverzaci na toto téma. Uvidíte, že se jedná o normální záležitost a jednou svůj stud překonáte.

Otálení vydává hluk

Cítíte přicházející stolici a rozhodnete se svou chvíli odložit na co nejdelší dobu? Raději to nedělejte. Dokonalý okamžik nepřijde a čím déle budete čekat, tím více páchnoucích plynů se bude hromadit ve střevech.

Spláchněte víckrát

Když se odvážíte na cizí toaletu, bojíte se, že budete slyšet? Plyny, šplouchání atd., to jsou vycházející zvuky z koupelny, které značí jediné. V tomto případě se snažte zvuky zamaskovat. Prostě spláchněte, když cítíte, že budete slyšet a poté pokračujte ve vykonávání potřeby. Častější proplachování také pomáhá snížit riziko zápachu.

Dobrá příprava

Pokud je pro vás největší problém hygiena, pak buďte dobře připraveni na každou situaci. Balíček vlhčených ubrousků k otření špinavých záchodových prkének se v žádné tašce neztratí.

Toaletní papír jako záchrana

Bojíte-li se dopadu stolice do mísy a následného zvuku šplouchnutí, vystelte vnitřek toalety papírem. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – nikdo nic neuslyší a porcelán se zároveň neušpiní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Damespraatjes.nl