Díky rutinní jízdě policisty byl zachráněn lidský život. Strážník uslyšel podezřelý zvuk a okamžitě tasil zbraň

Někdo by řekl, že dodržování zvyklostí a rutinní život může být nuda. Možná je to pravda, ale lidé jsou různí a každému vyhovuje něco jiného. Někdy však zajeté koleje mohou být nápomocné. V tomto konkrétním příběhu například zakořeněné zvyky zachránily lidský život.

Zoufalý ženský výkřik

Hrdinou je policista jménem Tim McBride, který jednoho dne večer jel v policejním voze svou obvyklou trasou a jako tradičně si nechal stažené okénko. Ovšem to je tak všechno, co bylo ten den stejné jako jindy. Tim najednou uslyšel křik. Byl to ženský hlas, který značil, že se osoba evidentně ocitá v zoufalé situaci. To policistu přimělo vystoupit z auta a hledat místo, odkud hlas přichází. To, co viděl, jej donutilo ihned tasit zbraň.

Útočníka zastavil elektrický proud

Uvnitř obchodu, odkud ženský hlas vycházel, stál muž a ohrožoval prodavačku, kterou strhl na podlahu. „Ihned jsem vytáhl zbraň a nařídil muži, aby od oběti odstoupil,“ vypráví Tim. Agresor však nereagoval. Když však policista vyměnil zbraň za elektrický paralyzér, pachatel se mu vydal vstříc. Timovi tedy nezbývalo nic jiného než do muže pustit proud. Útočník však i přes zásah elektrickým proudem pokračoval v odporu. Nakonec se však Timovu kolegovi podařilo nasadit mu pouta.

Policistova rutina zachránila ženě život

Napadená žena uvedla, že si všimla, jak muž několikrát přichází a odchází z prodejny. Když se chystala obchod zavřít, zabránil jí dostat se ven. Neměla, kam utéct. Jak se později ukázalo, agresor byl už několikrát obviněn z loupeží a z několika dalších byl i podezřelý. Člověk si ani nechce představit, co by se mohlo stát, kdyby Tim zrovna neprojížděl kolem. Díky Timovo zvykům byl zachráněn lidský život. Kdyby v tento den vybočil ze své obvyklé trasy, mohlo by se stát skutečné neštěstí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newsner.com