Stříbrní návštěvníci ve vaší koupelně. Chytré domácí pasti k pochytání rybenek

Rybenky jsou celkem hmyz, které se živí odumřelými kožními buňkami a dalším drobným materiálem. Zpravidla se jim velice dobře daří v tmavém a vlhkém prostředí, proto si jich nejčastěji můžete všimnout v koupelně nebo na toaletě. I když jsou neškodné, nikdo je v domácnosti mít nechce, proč taky. Existuje tedy spousta možností, jak se jich zbavit způsoby, které nezahrnují žádné chemikálie. Ukážeme vám, jak je najít a políčit na ně šikovné pasti.

Nejdříve zjistěte, kde číhají

Vzhledem k tomu, že rybenky jsou noční potvůrky, nemusíte je na první pohled zaznamenat během dne. Spíše uvidíte, co po sobě zanechaly – exkrementy tak malé, že připomínají černý pepř. Malé dírky a nažloutlé skvrny na oděvu, tapetách nebo kartonových či textilních materiálech také naznačují, že jsou zrovna poblíž. První kroky by měly vést do koupelny, suterénu nebo na toaletu.

Připravte skleněné pasti

Vezměte skleněnou nádobu a omotejte ji tmavou páskou. Umístěte dovnitř kousek chleba a sklenici položte na místo, kde máte podezření, že se rybenky vyskytují. Ujistěte se, že jste pásku přetáhli až přes otvor tak, že se rybenka dostane dovnitř, ale ven už ne.

Vyzkoušejte past z novin

Srolujte noviny, zajistěte, aby se nerozmotaly a navlhčete je. Než si večer půjdete lehnout, umístěte noviny na místo, kde rybenky nejčastěji vídáte. Druhý den noviny bez rozbalení vyhoďte. Takto opakujte každou noc, dokud se přítomnosti rybenek nezbavíte.

Obrázky: Pixabay