Posvátný stromokruh poukazuje na vlastnosti a charakteristiku osobnosti. Jaký symbolizuje vás?

O znameních horoskopu slyšel každý, ale o keltské astrologii? O té je mnohem menší povědomí, přičemž namísto znamení tomuto horoskopu dominují jednotlivé druhy stromů. Stromy byly považovány Kelty za magické, k tomu byly nositeli duchovní síly. Druidové, keltští kněží, proto ustanovili posvátný stromokruh s celkem 13 stromy, které stejně jako v jiném horoskopu, poukazují na vlastnosti jejich nositelů na základě spojení přírody a moudrosti podle data narození. Strom nadto stanovuje základní chování daného jedince vždy pro období narození v daném časovém úseku v roce.

Bříza – „Úspěšný člověk“ (24. prosince – 20. ledna)

Období od vánočního času do druhé poloviny ledna symbolizuje zimu, sníh a nedostatek denního světla. Děti, které se narodily v tento čas, se podle Keltů neustále snaží natahovat za světlem, v přeneseném významu být na výsluní. Z toho důvodu nechybí zrozencům tohoto stromu energie, motivace ani vysoké ambice. K tomu dokáží odolat nátlaku a jdou si za svým, mají přirozené vůdčí schopnosti a ostatní snadno podlehnou jejich kouzlu i nastaveným cílům.

Jeřáb – „Myslitel“ (21. ledna – 17. února)

Jeřáb je krásný strom a nadmíru užitečný. Skupinu, kterou symbolizuje právě tento zástupce, oceňují ostatní za vizionářství, originalitu a kreativitu. Jedinci narození v tomto období jsou známí svou vášní a hlubokou motivací pro zadaný cíl nebo úkol, navíc disponují skrytou energií, která se vynoří v tu pravou chvíli nebo ve vypjatých momentech. Myslitelé mají rádi svobodu a rádi vystupují z davu. Mívají na ostatní obrovský vliv pro své vlastnosti, ale navenek mohou působit odměřeně.

Jasan – „Kouzelník“ (18. února – 17. března)

Šarmantní, okouzlující, prostě volnomyšlenkář inklinující ke kultuře a umění? To jsou zrozenci tohoto stromu, kteří vidí svět přes růžové brýle nebo dokonce v záplavě barev, protože takový je jejich život. Jsou nápadití, často se inspirují přírodou a jejich tvůrčí vlastnosti se často promítnou do uměleckých děl, vědy nebo psychologie. Občas bývají příliš idealističtí, ale leckdy překvapí svým realismem. Bývají více introvertní a milují samotu, během které mohou tvořit podle svých představ.

Olše – „Průkopník“ (18. března – 14. dubna)

Jde si jednoduše za svým svou vlastní cestou! To je motto této skupiny zrozené na začátku jara, kterou symbolizuje sebevědomí a velké soustředění. Souvisí to s dosažením stanoveného cíle. Svou urputností často získávají další následovníky, kteří jsou ochotni jim naslouchat. Nejsou ochotni poslouchat hlouposti a nesnáší ztrácet čas malichernostmi. Mají velmi cílevědomou povahu, milují soutěžení a bývají skvělými vůdci, majiteli firem, výkonnými řediteli i rodiči.

Vrba – „Pozorovatel“ (15. dubna – 12. května)

Vrba je magická nejen v keltské astrologii, ve které je napojená přímo na fáze Měsíce. Zrozenci tohoto stromu jsou vysoce inteligentní, vynikají obrovskou intuicí, k tomu jsou kreativní a umějí stát nohama na zemi. Prahnou po vzdělání a nových znalostech, bývají proto mezi nimi často výteční učitelé a vědci. Občas je ale brzdí v jejich rozvoji vlastní strach, který musí překonat, aby dosáhli svých cílů.

Hloh – „Iluzionista“ (13. května – 9. června)

Hloh je stromem srdce, navenek jsou  zcela jiní než zevnitř. Pro mnohé jsou lidé narození v této skupině nečitelní, neblafují snad? Pravdou je, že zrozence tohoto znamení pohání vášeň, kreativita i zvědavost. Bývají skvělými přáteli, kteří jsou ochotni vždy naslouchat, k tomu mají dar posuzovat věci v širším kontextu a umí proto dobře poradit. Je mezi nimi také mnoho umělců, kteří umí převtělit iluze do umění nebo hudby.

Dub – „Silák“ (10. června – 7. července)

Dub dává do vínku sílu, může jít o fyzickou, ale také mentální, kdy zrozenci tohoto znamení mívají silnou osobnost, pevnou vůli a přímý charakter, proto bývají velmi ochranářští i velkorysí. Dokáží o ostatní pečovat s vůlí sobě vlastní, kromě toho mají dar optimismu a pohání je víra v to, že se vše děje kvůli nějakému účelu. Lidé z této skupiny milují dějiny nebo se zabývají genealogií, často jsou učiteli nebo historiky. Nedají dopustit na rodinu a rádi pracují na rozvoji občanské společnosti nebo komunity, ve které žijí.

Cesmína – „Vladař“ (8. července – 4. srpna)

Keltové měli zrozence Cesmíny za přirozené a vznešené vladaře a mocné vůdce, kteří se vždy chopili své role s vervou, protože se nebojí překonávat překážky a pokračují dál v cestě za vytčeným cílem. Charakterizuje je vysoké sebevědomí, oddanost pro úkol, ale také ambicióznost nebo bezbřehá soutěživost. Na ostatní mohou působit až příliš perfekcionistickým dojmem, ale rádi se jim všichni podvolí, protože mají přirozené vůdčí schopnosti.

Líska – „Všeználek“ (5. srpna – 1. září)

Lidé Lísky vynikají vysokou inteligencí a potřebou vědět vše, k tomu si umí práci zorganizovat a jedou na plný výkon. Nejsou těmi, co by jen předváděli své znalosti, oni jsou opravdu vzdělaní. Někdy se až příliš zaměřují na detaily, což může vyvolávat dojem, že jsou danou věcí pohlcení nebo dokonce posedlí. Bývají výtečnými analytiky nebo vědci, uplatňují se v logistice i při organizování velkých společenských akcí.

Vinná réva – „Mediátor“ (2. září – 29. září)

Podle druidů jsou lidé Vinné révy proměnliví jako roční období, mají dar vidět obě strany mince, proto bývají empatičtí k ostatním. Bývají spíše uprostřed, nikdy se nechtějí rozhodnout pro jednu stranu. Občas také trpí náladovostí. Jejich proměnlivost jim umožňuje být i velmi šarmantní a nadmíru elegantní, kdy nepohrdnou nejvyšší gastronomií nebo vyhlášeným vínem. Mají rádi hudbu a rádi se věnují uměleckým zálibám. 

Břečťan – „Přeživší“ (30. září – 27. října)

Lidem Břečťanu nejsou cizí soucit, pomoc bližním ani loajalita. Většinou nevyčnívají z davu, přestože mají charisma. Bývají spíše tišší a duchovně zaměření. Jejich zrození v době, kdy ubývá slunce, jim přináší nutnost řešit obtížné životní situace s půvabem jim vlastním. K tomu vynikají nevysychající energií, která je vede k cíli.

Rákos – „Inkvizitor“ (28. října – 24. listopadu)

V keltské astrologii je považován rákos za strom pro své hluboké kořeny, právě lidé tohoto znamení také rádi odhalují hlubokou pravdu, dokáží ale také udržet i tajemství. Umí jít do nitra problému, proto jsou výtečnými detektivy nebo novináři. Ostatní lidé jsou pro toto znamení možnostmi dalších příběhů, které skrývají záhady k odhalení. Mají smysl pro pravdu, jsou čestní, ale v partnerském nebo mileneckém vztahu bývají žárliví.

Bez – „Hledač“ (25. listopadu – 23. prosince)

Lidé Bezu vynikají nezávislou a svobodnou povahou, milují vzrušení a bývají extrovertní, ale také až příliš filozofičtí až odtažití. Při svém hledání jsou otevření a k ostatním upřímní. Inklinují k sebestřednosti a pocitu, že mají vždy a ve všem pravdu. Jinak jsou ale ostatním ochotni pomoci za všech okolností.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Buzzfeed.com