Žena sdílela na sociálních sítích dojemný moment. Její dcera poprvé uslyšela její hlas

Tato žena a její krásná dcerka spolu sdílely velmi intimní a zvláštní okamžik na začátku listopadu 2021 a rozhodly se zveřejnit jej online, aby jej viděl celý svět. Matka jménem Christina Pax zveřejnila 1. listopadu 2021 na TikToku krátký klip, jak mluví se svou dcerou. I když se to pro většinu rodičů může zdát jako docela standardní okamžik běžného dne, pro tento pár to byl obzvláště nezapomenutelný moment, protože to bylo vlastně poprvé, co Christinina dcera slyšela matčin hlas.

První zvuky

Dcera Riley je totiž od malička hluchá, ale konečně mohla slyšet maminčin hlas díky užitečnému nástroji, zvláštním naslouchátkům pro malé děti. Zařízení umožnilo holčičce slyšet paletu zcela nových zvuků, včetně hlasu její vlastní matky. Když si spolu povídaly, byl to pro matku i dceru neuvěřitelně hřejivý a magický zážitek. Je patrné, jak je to pro dceru i matku silně emoční prožitek, který se nedá k ničemu přirovnat. Musíte pochopit, že neslyšící dítě je vlastně celou dobu zcela závislé na svém zraku nebo hmatu, ale sluchově nedokáže vnímat vůbec nic. Když může poprvé uslyšet hlas své matky, je to něco neopakovatelného, co se navždy zapíše do jeho paměti.

Osvěta společnosti

Původně chtěla Christine sdílet video jen proto, aby se podělila o svůj úžasný zážitek s dcerou, ale postupem času jí došlo, že by ráda sdílela více o životě s neslyšícím členem rodiny. Spojila se s několika organizacemi a souhlasila, že pomůže zvýšit povědomí o tom, jaké to je vychovávat neslyšící dítě, a zároveň podpořit komunitu neslyšících. Chtěla také více osvětlit, jaké možnosti dnešní věda a technologie nabízejí a jak to může neslyšícím dětem pomoci.

Možnosti vědy

Vždy záleží na konkrétním postižení, ale u řady dětí je dnes možné přistoupit k terapii, která alespoň částečně umožní získat sluch. Nemusí jít nutně o kompletní navrácení sluchu, jak si jej představujeme my, ale řada zařízení dnes dokáže i pomocí vibrací přetvářet tyto vlny na zvuk, který dětem přibližuje zvuky, které jejich ucho nedokáže zachytit. Pokud tedy zjistíte, že vaše dítě nedoslýchá, není nutné panikařit. Včasná diagnóza vám ale ušetří spoustu trápení, a proto je vhodné neodkládat návštěvu u lékaře. Jen ten dokáže přesně určit typ problému a navrhnout efektivní léčbu. Pomoci mohou naslouchadla, ale také operace nebo různé jiné drobné zákroky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com