Suché a tmavé lokty jsou nepříjemné nejen na dotyk, ale také na pohled. Zbavte se jich přírodní kosmetikou dříve, než přijde teplé počasí

V průběhu let se téměř každému člověku vytvoří na loktech tmavé suché skvrny, na které rozhodně není hezký pohled. Zvláště v horkých dnech, kdy svlékáme vrstvy zimního oblečení a odhalujeme nahou kůži v tričkách s krátkým rukávem nebo šatech. Naštěstí existuje rychlé a snadné řešení tohoto problému. Vlastně jich je hned několik!

Kurkuma s mlékem

Smíchejte jednu čajovou lžičku kurkumy s malým množstvím mléka a šlehejte, dokud nezískáte hustou směs. Výslednou maskou vydrhněte lokty a nechte působit alespoň 5 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Olivový olej s cukrem

Dalším účinným receptem je pasta z čajové lžičky olivového oleje a lžičky cukru. Vytvořte si domácí peeling a opět po krátkém drhnutí nechte 5 minut působit. Opláchněte a namažte krémem.

Olej s pomerančovou šťávou

Také můžete spojit lžičku oleje s pomerančovou šťávou a masírovat lokty dalších 5 minut.

Kokosový olej

Každou noc před spaním se doporučuje užívat kokosový olej, dobře promasírovat lokty a nechat působit přes noc.

Všechny postupy opakujte pravidelně, chcete-li dosáhnout kýžených výsledků a konečně se zbavit tmavých skvrn. Každý recept je naprosto přírodní, takže se nemusíte bát vedlejších účinků, i když je budete mezi sebou kombinovat.

Také se neustále potýkáte s problémem suchých a tmavých loktů? Máte i vy nějaké své zaručené domácí recepty, o které byste se chtěli podělit? Sdílejte i tyto tipy se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com