Jaký vliv má měsíc narození na naše zdraví a charakter? Podívejte se, co o vás řiká

Nedávné výzkumy prokázaly, že měsíc narození ovlivňuje náš život a zdraví. Čemu by lidé měli věnovat pozornost narozeni na podzim, léto, jaro nebo zimu? Jak vůbec působí na náš charakter? Najděte si ten váš měsíc a přečtěte si o sobě, co ještě nevíte. Na závěr bonus: profese podle měsíce narození.

Jak nás měsíc narození může ovlivnit?

Během roku ženy získávají různé množství slunečního světla. Vědci z Budapešti tvrdí, že nedostatek slunečního světla může ovlivnit vývoj plodu v matčině lůně. Tímto způsobem pak měsíc narození ovlivňuje hladinu dopaminu a serotoninu – hormonů štěstí a nálad. Společně s tímto tvrzením vědci na univerzitě Alicante ve Španělsku definovali spojení mezi měsícem narození a dispozicí ke 27 chronickým nemocem a podmínkám.

Leden

Ti, kteří se narodili v lednu, jsou méně vznětliví a choleričtí než ti, kteří se narodili v ostatních ročních obdobích. Ovšem v tomto měsíci nebudete mít dostatek slunce, což je důvod, proč jsou tito lidé lépe připraveni potlačit špatnou náladu a deprese. Díky tomu ale ti, kteří slaví v lednu své narozeniny, často trpí žaludečními vředy, zácpou, bolestí v bedrech (muži), srdečními záchvaty, migrénou a menopauzou (ženy). Avšak na druhou stranu převážně muži narozeni v lednu trpí 3x méně problémy štítné žlázy než ti, kteří se narodili v září.

Únor

Únoroví lidé by měli mít na paměti problémy se štítnou žlázou, osteoartrózou, srdečními chorobami (muži) a trombózou.

Březen

Všichni, kteří se řadí mezi jarní děti, jsou vždy v dobré náladě. Březnoví, dubnoví a květnoví lidé mají vyšší předpoklad být veselými optimisty. Co se ovšem nemocí týká, muži narození v březnu mohou mít astma, šedý zákal a srdeční problémy. Ženy by si pak měly dát pozor na revmatismus, zácpy a artritidu.

Duben

Dubnoví muži pozor na osteoporózu, štítnou žlázu a astma. Ženy na bronchitidu, nádory a společně s muži osteoporózu.

Květen

Muži narozeni v květnu by se měli vyvarovat vystavení astmatu, depresi a cukrovce. Ženy budou pravděpodobně trpět osteoporózou, zácpou a chronickou alergií. Může se to zdát jako paradox, ale květnoví muži budou mít předpoklady k depresím stejně jako ti prosincoví.

Červen

Přestože lidé narozeni v létě mají tendenci vidět svět pozitivně, jsou také naproti tomu vystaveni častým změnám nálad, což někdy může přecházet až do psychických poruch jako je bipolární porucha nebo maniakální depresivní psychóza. Tzv. houpající se efekt u těchto lidí je velmi zřejmý ve srovnání s těmi, co se narodili v zimních měsících. Muži v červnu jsou vystaveni šedému zákalu, chronické bronchitidě a srdečním onemocněním. Ženy trpí revmatismem, močovou inkontinencí a artritidou. Ovšem muži narozeni v prvním letním měsíci mají předpoklad k tomu, že budou o 34% méně trpět depresí a o 22% méně bolestí zad. Stejně tak ženy mají o 35% menší pravděpodobnost, že budou trpět menopauzou a o 33% méně migrénami.

Červenec

Lidé narozeni v červenci budou náchylní na astma, artritidu, nádory a chronickou bolest krku.

Srpen

Srpnoví lidé by se měli soustředit na následující choroby, a sice u mužů jsou předpoklady osteoporózy, astmatu a problémů se štítnou žlázou. U žen je pak riziko revmatismu, artritidy a trombózy.

Září

Lidé, kteří se narodili na podzim, jsou většinou méně vznětliví. Za dobrou zprávu lze považovat také jejich nižší náchylnost k depresím nebo bipolární poruše. Ovšem, co se týká jiných chorob, mají předpoklady k osteoporóze a potížím se štítnou žlázou. Obzvláště pak muži mohou trpět astmatem a ženy nádory. Na druhou stranu mají velikou šanci vyhnout se chronickým onemocněním.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce