Suché, popraskané paty nejdou s otevřenou obuví dohromady. Řešením je známý prášek

Léto je v plném proudu a to znamená jediné – odhazování svršků, plavky a otevřenou obuv. Zpravidla se s vidinou léta věnujeme spíše formování naší postavy a shazování přebytečných kil, které jsme si odnesli ze zimního období, ale věřte, že i vaše kůže potřebuje péči. Neupravená odhalená pokožka, především na nohou, není nic atraktivního. To lze ovšem snadno napravit pomocí dostupných ingrediencí, které naleznete u sebe doma.

Recept na hladkou pokožku na nohou

Je dobré vědět, že úprava našeho zevnějšku nás nemusí stát téměř žádné peníze a příprava domácích receptů je snadná, rychlá a především účinná. Jediné, co potřebujete k dnešní proceduře, jsou 4 tabletky aspirinu, šťáva z jednoho citrónu a polévková lžíce vody.

Postup

Nalijte citrónovou šťávu, lžíci vody a vhoďte tablety aspirinu. Nechte rozpustit a promíchejte. Mezitím si důkladně umyjte nohy a pořádně vysušte. Vezměte bavlněný tampónek nebo hadřík, namočte do roztoku a přiložte na paty. Nasaďte plastový sáček a poté i ponožku. Nechte působit alespoň 30 minut, nejlépe jednu hodinu. Po uplynutí potřebného času zábal sejměte a použijte pemzu na paty. Veškeré zbytky poté opláchněte vodou a nohy osušte. Nyní aplikujte krém na nohy a nechte po celou noc absorbovat.

Obrázky: Freepik