Sůl nemusí být základní surovinou pouze v kuchyni. Jako kosmetický přípravek vám zaručí krásné vlasy i pokožku

Spousta soli v naší stravě nemusí mít sice pozitivní vliv na naše zdraví, ale co se týká krásy našich vlasů a pokožky, jedná se o situaci zcela opačnou. Sůl je dobře známá svými výhodnými kosmetickými vlastnostmi, a proto je obsažena v mnoha přípravcích. Vyzkoušejte ji v následujících případech a oceňte na sobě její přínosy.

Péče o rychle se mastící vlasy

Přidejte hrst soli do svého šampónu, protřepejte a naneste na vlasy. Nechte působit asi 3 minuty, aby se šampón stačil vstřebat do pokožky hlavy. Důkladně opláchněte. Zkusit můžete také další proceduru, a sice smíchejte sůl s kondicionérem, zahřejte na sporáku a rovnoměrně rozetřete po celé délce vlasů. Nechte 20 minut a poté spláchněte. Zamezíte nejen rychle se mastícím vlasům, ale také roztřepeným konečkům.

Péče o obličej

Sůl smíchejte s tekutým mýdlem nebo čistícím krémem. Obličej jemně masíruje 2 minuty a opláchněte teplou vodou. Pleť bude dokonale zvlhčená a zároveň zmizí odumřelé kožní buňky.

Péče o nohy

Ideální recept, chcete-li se zbavit suché a popraskané pokožky na nohou. Smíchejte 3 čajové lžičky soli s olivovým olejem a aplikujte na nohy. Nasaďte si na každou nohu sáček, abyste nic neušpinili a nechte 20 – 30 minut působit. Poté důkladně opláchněte mýdlem a vodou. Pro příjemnou vůni můžete přidat esenciální olej dle vlastní chuti.

Odstranění modřin

Dvě polévkové lžíce soli rozpusťte ve vodě a výslednou směsí pomažte poraněné místo. Nasaďte gázu a zafixujte náplastí. Po modřinách nezůstanou žádné stopy.

Bolesti hlavy

Pokud vás bolí hlava během horkého letního počasí nebo po dlouhém pracovním dni, zkuste se naložit do koupele se solí. Rozpuštěná sůl ve vodě pomůže uvolnit svaly a okamžitě se zbavíte jakéhokoliv napětí.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun