Světově známá kouzla, která nemají nic společného s magií. Objevte jejich tajemství

Kouzelnická představení nemají nic společného s magií. Jsou to jen triky, jejichž tajemství spočívá v důkladné přípravě, aby dokázaly přesvědčit diváky, že právě viděli něco, co přesahuje lidské chápání. Ačkoli si kouzelníci své triky bedlivě střeží pod pokličkou, některé nejsou již dávno tajemstvím. Pokud vás zajímá, jak prostrčit jehlu skrze balónek, aniž by praskl, nebo nekrvácet se zaseknutým nožem v ruce, čtěte dál.

Jehla procházející balónkem

Propíchnutý balónek, který stále drží? Jak je tohle možné? Důkladně namažte jehlu silným olejem nebo prostředkem na mytí nádobí. Pak provlékněte balónek na těch správných místech, tam, kde je nejsilnější vrstva pryže – nahoře a u krku balónku.

Kouzelný šátek

Kouzelník položí na stůl kapesník nebo šátek, který se během chvíle začne se vznášet nad povrchem. Takový obrázek známe všichni, ale co za ním skutečně stojí? Všimněte si, že je šátek vždy barevný, aby odvrátil pozornost diváků od detailů. Pod ním je tenký drátek, lehce ohnutý, jehož stlačení způsobuje zvednutí šátku.

Řezání nožem do ruky

Tento trik zcela jistě znáte. Kouzelník zvedne velký lovecký nůž a zatne si jej do ruky, aniž by ukápla jediná kapka krve a zůstala po něm rána, jak po pitvě. Kouzlo sice vypadá velice nebezpečně, ale zdání klame. Veškerý trik spočívá v noži, jenž má posuvnou čepel s půlkruhovou drážkou. Jakmile se zasekne do ruky, čepel se zasune dovnitř a kouzelník si nijak neublíží.

Chycení kulky do zubů

Zřejmě si vybavujete scénu, kdy kouzelník podá pušku svému asistentovi, jenž na něj vzápětí vystřelí a kulka končí mezi kouzelníkovými zuby. Tajemstvím je, že puška prostě není skutečná. Efekt výstřelu je vytvořen pomocí speciálního mechanismu skrytého uvnitř zbraně. Při nabití zbraně kouzelník použije píst, který má na konci malý magnet, jenž přitahuje kulku.

Jak se vám dnešní článek líbil? Znáte i vy tajemství některých triků, které zde nezazněly? Podělte se o ně s námi v komentářích.