Světový den smíchu připomíná zdravotní výhody smíchu pro lidské zdraví. Smějte se, i když se vám nechce

Věděli jste, že 1. května se slaví Světový den smíchu, aby se projevila pozitivní energie? Pomáhá také při zvyšování povědomí o mnoha zdravotních výhodách smíchu. Bez nadsázky lze říci, že smích je výborným pomocníkem proti stresu. Srdečný smích je jedním z nejlepších pocitů na světě. Má moc sbližovat lidi a vytvářet pevná pouta. Všechno od lehkého zasmání až po chechtání od srdce může změnit mrazivou atmosféru v příjemné prostředí během pár vteřin. Terapie smíchem přináší pozitivní změny v těle.

Stimuluje orgány

Smích zlepšuje příjem kyslíku, stimuluje svaly, plíce a srdce a zvyšuje uvolňování endorfinů. Podporuje také lepší krevní oběh, což pomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Snižuje stres

Když jste ve stresu, vaše tělo produkuje kortizol, stresový hormon, který však v těle hraje důležitou roli. Reguluje hladinu cukru v krvi, zmírňuje záněty, podporuje metabolismus a v rozhodujících okamžicích aktivuje ve vašem těle reakci boj nebo útěk. I smích je však jedním ze způsobů, jak tělu pomoci regulovat hladinu kortizolu, aby vám byl co nejvíce k užitku.

Zlepšuje zdraví srdce

Smích je vynikající kardio cvičení, zejména pro ty, kteří se kvůli zranění nebo nemoci nemohou věnovat jiným formám fyzické aktivity. Zrychlí vaši srdeční frekvenci a spálí přibližně stejný počet kalorií za hodinu jako pomalá až středně rychlá chůze. Takže se smějte, abyste byli zdraví.

Zlepšete si náladu

Díky smíchu se cítíte šťastnější, uvolňuje endorfiny v mozku a zlepšuje náladu. I relativně krátký výbuch smíchu může snížit hladinu stresového hormonu. Mnoho lidí trpí depresemi, které mohou být umocněny chronickými nemocemi. Smích může pomoci snížit stres, deprese a úzkost, stejně jako přinášet pocity štěstí. Může vám pomoci cítit se lépe nejen psychicky, ale i fyzicky.

Nebojte se smíchu dát šanci. Zvedněte koutky úst a zasmějte se, i když vám to přijde trochu nucené. Poté, co se zasmějete, zhodnoťte, jak se cítíte. Uvolňují se vám trochu svaly? Cítíte se více v pohodě nebo nabití energií? To je přirozený zázrak pracovního smíchu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Daysoftheyear.com