Lékaři mamince sdělili, že se syn s vzácnou formou trpaslictví nedožije ani 4 let. Nikdy se nevzdal a dokázal se vzepřít všem negativním prognózám

Thanatoforická dysplazie je závažná genetická porucha, nejhorší forma trpaslictví, závažné kosterní onemocnění charakterizované extrémně krátkými končetinami a kožními záhyby na pažích a nohou. Mezi další rysy patří úzký hrudník, krátká žebra, nedostatečně vyvinuté plíce a zvětšená hlava s velkým čelem a očima. Jedinci s touto poruchou nežijí příliš dlouho, ovšem Christopher Alvarez z New Yorku je nejstarším mužem na světě s touto genetickou poruchou. Je mu 24 let.

Lékaři mu sdělili, že dlouho nepřežije

Lékaři původně tvrdili, že se nedožije ani 2 let, ve 4 letech mu opět řekli, že nebude žít dlouho. Christopher co rok dostával od odborníků podobné předpovědi o konci svého života, ale nakonec se mu podařilo všechna temná očekávání překonat. Nyní mu je 24 let a nedávno promoval na Kolumbijské univerzitě, kde vystudoval žurnalistiku.

Měří něco málo přes půl metru

Christopher měří jen něco málo přes půl metru, má extrémně úzký hrudník, což je problém pro jeho vnitřní orgány, jedna z jeho plic nefunguje vůbec. V roce a půl dostal zápal plic, tehdy podstoupil tracheální řez a byla mu diagnostikována vrozená genetická porucha. Potřebuje neustálou péči a pomoc s každodenními činnostmi jako mytí, oblékání, příprava jídla atd. Ovšem i přes všechny nesnáze svůj boj nikdy nevzdal a jeho rodina ho ve všem podporuje. Jeho sestra Luisa se velmi brzy naučila, jak zacházet s intubací svého mladšího bratra a v dospělosti se rozhodla pro lékařskou kariéru. „Christopherův stav rozhodně formoval i mou cestu, proto jsem si vybrala lékařskou kariéru,“ potvrdila Luisa.

Christopher se nikdy nevzdal

Christopher celý svůj život slýchával od lékařů, že brzy zemře, ale nikdy se nevzdal. Nakonec se mu podařilo vyvrátit každý znalecký posudek a nenechat se rozhodit svým zdravotním stavem. Jako čerstvě vystudovaný novinář se nyní snaží vyprávět příběhy imigrantů, protože se domnívá, že z New Yorku dělají rozmanité město, kterým nyní už je. Nejvíce se chce věnovat sportovní žurnalistice, ale má i jinou vášeň – setkávání se známými osobnostmi. Už se seznámil s mnoha z nich, například s Jennifer Lopez, Selenou Gomez nebo Billie Eilish. Jeho rodina je na něj velmi hrdá.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Christopher Alvarez, Zdroj: Colombiamegusta.com