Dívka si přestala epilovat chloupky na obličeji. Nyní hrdě nosí vousy a navštěvuje holičství

Knír a vousy jsou považovány čistě za mužskou záležitost, u žen jsou v podstatě společensky nepřípustné. Bristol Rosina Al-Shaater si však začala své chloupky na obličeji pěstovat v roce 2016. Experimentovala s tím, co se stane a jak bude vypadat, když je nechá přirozeně růst. Do té doby problém řešila laserovou epilací a hormonální léčbou, ale nakonec všechny procedury přestala podstupovat.

Žena trpí syndromem polycystických ovarií

Rosina trpí syndromem polycystických ovarií, metabolickou poruchou v ženském endokrinním systému, která způsobuje různé kožní problémy, jako je například růst kníru nebo vousů. Rosina si chloupky na obličeji nechávala odstraňovat již od svých 13 let, ovšem po tolika letech voskování se nakonec rozhodla přijmout samu sebe takovou, jaká je. Během studia na vysoké škole si o vánočních prázdninách začala vousy pěstovat.

Chtěla vidět, jak bude okolí reagovat

„Chtěla jsem vidět, jak budou lidé kolem mě reagovat, když uvidí ženu, která nosí vousy. Samotnou mě zajímalo, co se stane, když nechám chloupky růst,“ vysvětluje Rosina. Jako vousatá žena sklidila poměrně dost kritiky, ale sama u sebe vousy vnímá jako znak přeměny z malé holčičky v dospělou ženu. „Lidé většinou nevědí, jak se v mé blízkosti chovat, cítím z nich tu trapnou energii,“ dodává Rosina.

Okolí se domnívá, že nenajde lásku

Rosina nechápe, proč si všichni kolem ní myslí, že nikdy nenajde lásku. Navíc, už ji dávno našla. I když se její přítel zpočátku cítil vedle Rosiny nezvykle, nyní její vzhled plně akceptoval a miluje ji takovou, jaká je. Rosina dokonce navštěvuje holičství, aby její vousy byly stále upravené. S výsledkem je velice spokojená. „Nechci si chloupky z obličeje odstranit jen proto, že to chtějí ostatní. Chci se dostat do bodu, kdy se plně přijmu a budu se milovat,“ říká Rosina.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Bristol Rosina Al-Shaater, Zdroj: Opera.news