Zvířata hrají v životě lidí důležitou roli. Chovatelka proto spojila příjemné s užitečným a založila farmu, kde můžete uvolnit svůj stres pomocí objímání krav

Objímání kraviček je jedním z nejnovějších trendů, který údajně pomáhá překonat stres. V dnešní době existují farmy, kde mohou návštěvníci tato zvířata objímat, aby si odpočinuli a uvolnili stres. Relaxační farma je horkou novinkou nabízející techniky pro zbavení se stresu zahrnující zvířata.

Zvířata hrají v životě lidí důležitou roli

Zvířata vždy hrála důležitou roli v životě Ellie Laks. Pomohla jí v těžkých chvílích, a proto se ve svých útlých 7 letech rozhodla, že až vyroste, založí si vlastní farmu. To také udělala. „Zachraňujeme tato zvířata před nebezpečným týráním a zanedbáváním. Jakmile se uzdraví, pracujeme s nimi, aby zase naopak ona pomáhala lidem, kteří zažili trauma,“ uvádí Ellie.

Farma nabízí i soukromé prohlídky

Gentle Barn je nezisková organizace, která každou neděli vítá návštěvníky, ale nabízí také soukromé prohlídky a samozřejmě terapii prostřednictvím objímání kraviček. Každý návštěvník může strávit čas ve společnosti přátelské krávy. Kromě toho, že jsou naprosto rozkošné, mohou svou přítomností a možností objetí pomoci zmírnit všechny druhy problémů s duševním zdravím, jako je například úzkost, emoční vyčerpání a deprese. Krávy jsou velmi intuitivní a dobře rozumí potřebám návštěvníků.

Úsilí šířit radost a lásku

Ellie od založení farmy pomohla již bezpočtu lidí v Kalifornii, kteří potřebovali trochu starostlivé lásky. Ale její úsilí šířit radost z objímání krav v Kalifornii nekončí. Ellie otevřela podobnou farmu i v Nashvillu a St. Louis. Doufá, že časem založí i další farmy, a to v každém státě v USA.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Abcnews.go.com