Tajemství Bermudského trojúhelníku odtajněno. Vědci rozluštili jeho záhadu

Po desetiletí si vědci i laici lámali hlavu nad záhadou Bermudského trojúhelníku. Mezi teoriemi o místě v Atlantiku byly také ty, které zahrnovaly mimozemšťany, a dokonce samotnou Atlantidu. Ukázalo se však, že vysvětlení je mnohem banálnější.

Tajemství Bermudského trojúhelníku

Záhada Bermudského trojúhelníku už léta vzbuzuje fascinaci i strach mezi tisíci, dokonce milióny lidí z celého světa. Teorii fenoménu Bermudského trojúhelníku představili vědci z Britské univerzity v Southamptonu. Jejich řešení vysvětluje, proč za posledních 100 let na úseku Atlantiku o rozloze 700 000 čtverečních kilometrů záhadně zmizelo přes tisíc lidí.

Vědci předložili teorii

Podle Fox News mají být příčinou zmizení v Bermudském trojúhelníku, známém také jako „Ďáblův trojúhelník“, vysoké vlny. Britští vědci dokonce provedli experiment pomocí interních simulátorů, aby znovu vytvořili průběh tohoto jevu. Extrémně vysoké vlny, které se na pár minut objevily, byly poprvé pozorovány v roce 1997. Poté se objevily u pobřeží Jižní Afriky a jejich výška byla až 30 metrů.

Dvě bouře v jedné

Jeden z autorů teorie, Dr. Simon Boxall, věří, že Bermudský trojúhelník má ideální podmínky pro takto vysoké vlny. Tvrdil, že jak severní, tak jižní konec segmentu zažívají prudké bouře, jež se nakonec spojí v jednu. Bouře často přicházejí také z Floridy. V důsledku toho se drasticky zvyšuje riziko 30metrových vln, které jsou tak vysoké a silné, že mohou potopit i velké plavidlo.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Foxnews.com