K vytvoření kladného vztahu ke cvičení je třeba si osvojit určitá pravidla. Tajemství fitness trenérů, která přinášejí kýžené výsledky

Pokud pravidelně cvičíte, možná i každý den, nejlepší odměnou je samozřejmě dobrá fyzická kondice a vražedně krásné tělo, na kterém hrají všechny svaly. Jste-li však nováčkem, který teprve s tréninky začal, může nějakou dobu trvat, než se projeví první výsledky. Můžete mít také tendenci svou snahu vzdávat. Abyste si lépe vytvořili návyk na cvičení, měli byste se ihned po fyzické aktivitě odměnit.

Odpočinek

Odpočinek a relaxace jsou po úspěšném tréninku prospěšné nejen pro vaše tělo, ale i mysl. Po cvičení relaxujte čtením knihy, zdřímněte si nebo sledujte epizodu oblíbeného seriálu. Chcete-li dosáhnout maximální produktivity, nezapomeňte nastavit časové omezení na hodinu odpočinku.

Sledujte své úspěchy

Někdy stačí, když si někdo druhý všimne vašeho pokroku. Dosažení i malého úspěchu by mělo být důvodem k oslavě. Když si stanovíte nereálný cíl, můžete být sklíčení a demotivovaní, pokud během několika týdnů neuvidíte první výsledky. Vedení deníku, do kterého si budete zapisovat poznámky po každém tréninku, je skvělý přístup k měření vašeho zlepšení. Někdy vám mnohem větší radost může udělat zvládnutí toho, co jste v prvním týdnu nedokázali než samotné svaly a úbytek váhy.

Kupte si nové fitness vybavení nebo oblečení

Sportovní oblečení a obuv zvyšují sebevědomí a motivaci ke cvičení. Správný oděv vám také může pomoci dosáhnout vašich fitness cílů. Prodyšné tkaniny vás udrží v pohodě snížením vlhkosti a běžecké boty by měly poskytovat pohodlí i podporu. Navíc, jakmile se cvičení stane vaší rutinou, nákup nového oblečení vás bude těšit stejně, jako pořízení nového oděvu do společnosti.

Sladká nebo slaná odměna

Nezáleží na tom, jestli běháte každý den 5 km nebo se jdete projít do blízkého lesa. Bez ohledu na to, kolik sedů lehů zvládnete za 30 vteřin, jídlo je palivo, je určeno k tomu, abyste doplnili energii a zároveň se cítili příjemně, protože vám chutná. Nezapomínejte se tedy odměnit něčím, co vám chutná. Samozřejmě s mírou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lecomwellness.com