Neřešte nepříjemnou kocovinu dalším alkoholem. Raději dodržujte následující rady, jak se jí rychle zbavit

Alkoholické opojení zanechává následky, které nazýváme jedním slovem kocovina. S motáním hlavy, nevolností a závratěmi, je celkem těžké zvládat své každodenní fungování. Podle odborníků je fyzická únava, která se přidává k příznakům kocoviny, jasná, ale více než o ni jde spíše o duševní vyčerpání, které poškozuje funkce celého těla. Namísto toho, abyste se vydali na cestu nápravy pomocí dalšího alkoholu, snažte se dodržovat některé osvědčené tipy, které vás postaví zpět na nohy.

Pravidlo hydratace

Alkohol je ve své podstatě diuretikum, jenž ve vás velice často vyvolává nutkání močit. Právě proto vede k dehydrataci, která je jedním z hlavních faktorů způsobující bolesti hlavy, únavu a sucho v ústech. Proto je vhodné pít hodně vody před, během i po pití alkoholu, abyste se vyhnuli nepříjemné kocovině.

Nepodceňujte dostatek jídla

Základ je najíst se předem. Když pijete alkohol nalačno, dostane se přímo do střev a dále se ukládá velice rychle v tepnách. Jakmile ale něco zakousnete a svůj žaludek zaplníte, cirkulace alkoholu ve vašem krevním řečišti zůstává nízká, proto jste druhý den ráno ušetřeni nevolnosti.

Vezměte si na pomoc kávu nebo čaj

Jakékoli kofeinové nápoje působí jako stimulanty, které mohou zmírnit jednotlivé příznaky kocoviny, především únavu. Zelený a černý čaj nebo káva jsou také plné antioxidantů, které mohou snížit vedlejší účinky konzumace alkoholu. Po jeho požití tedy zkuste vypít sklenici plnou černé kávy nebo druhý den ráno velký hrnek černého čaje.

Dopřejte si dostatek spánku

Alkohol zhoršuje kvalitu spánku, což nadále zhoršuje příznaky kocoviny. Špatný spánek vede k únavě a zpomaluje tělo i dobu regenerace. Po požití alkoholu si dopřejte dostatek času na spánek, aby si organismus mohl pořádně odpočinout a vy se probudili s malými nebo žádnými známkami kocoviny.

Vydatně se nasnídejte

Kocovina také souvisí s hypoglykémií, což znamená nízkou hladinu cukru v krvi. Takový stav je hlavní příčinou slabosti a bolesti hlavy. Příznaky můžete snížit konzumací zdravé a výživné snídaně ráno poté. Vyvážené první jídlo dne vám pomůže udržovat hladinu cukru v krvi v normě a vyřešit problém s ošklivou kocovinou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Health.harvard.edu