Všechny příznaky i těhotenský test vykazoval pozitivní výsledek. V děloze však nerostlo miminko, ale něco děsivého

Když se Sarah Cocchiaře z New Yorku v USA narodila dcera Madison, těhotenství i porod probíhaly zcela normálně, bez větších problémů. O několik let později začala Sarah pociťovat podobné těhotenské příznaky již podruhé. Menstruace zmizela, přišla bolest prsou a byla hladová a podrážděná. Podle všech příznaků bylo evidentní, že je těhotná se svým druhým dítětem. Příběh však není tak zcela jasný, jak se může na první pohled zdát.

Pozitivní těhotenský test

Sarah se rozhodla udělat si těhotenský test a její podezření se potvrdilo. Byl pozitivní. Šla tedy na místní kliniku, aby se nechala vyšetřit a výsledek měla potvrzený i od lékaře. Ten však na ultrazvuku žádný plod neviděl, takže buď bylo těhotenství v rané fázi, nebo šlo o mimoděložní těhotenství.

Další kontrola u lékaře

Když šla Sarah na další kontrolu, lékaři se obávali její hladiny hormonů. Byly neuvěřitelně vysoké. Během rutinního prenatálního ultrazvuku očekávala, že na obrazovce uvidí obrázek svého rostoucího dítěte, ale místo toho lékaři učinili děsivý objev. Něco uvnitř rostlo, ale miminko to rozhodně nebylo.

Nádor o velikosti grapefruitu

Byla jí diagnostikována vzácná rakovina zvaná choriokarcinom, která může být smrtelná. Lékař se domnívá, že nádor začal růst hned poté, co porodila svou dceru Madison. Nádor byl naštěstí odstraněn bez větších komplikací. A proč těhotenský test vykazoval pozitivní výsledek? Choriokarcinom je nádor, který vzniká z buněk trofoplastu, což je vrstva buněk na povrchu lidského zárodku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: People.com