Sněhová vánice uvěznila těhotnou ženu v domku bez elektřiny a tekoucí vody. Přivolaná sanitka se k nim nebyla schopná dostat. Zbývalo pouze krajní řešení

Na světě neexistuje snad nic, co by matka neudělala pro své dítě. A to i tehdy, kdy dítě ještě nepřišlo na svět. Sněhová bouře v okrese Stafford ve Virginii donutila jednu silnou a obětavou matku, aby sama přešla zasněžený les jen proto, aby se dostala do porodnice a bezpečně porodila své dítě.

Dítě se původně mělo narodit doma

Rodiče původně počítali s tím, že žena odrodí doma, jelikož místo, kde bydleli, je špatně dostupné. Týden před porodem ale lékař budoucí mamince řekl, že při porodu pravděpodobně nastanou drobné komplikace. To bylo důvodem, proč se nakonec rozhodla vydat se na tak šílené dobrodružství a jít pěšky na místo, kde bude silnice přístupná pro sanitní vůz.

Kontrakce po dvou minutách

Nastávající maminka už v té chvíli měla kontrakce asi po dvou minutách, ale přesto si oblékla zimní boty a tlustý kabát. V doprovodu svého manžela a jednoho ze záchranářů se vydala na čtyřicetiminutovou náročnou túru zasněženým lesem. Celou tu dobu byla žena podle svých slov v šoku, nemohla uvěřit tomu, že jde a rodí zároveň.

Kolem padaly stromy

Cesta rozhodně nebyla nijak příjemná, protože špatné počasí nebralo konce. Museli přecházet přes potoky a zcela zasněžené cesty, zatímco kolem nich vánice likvidovala stromy. Nakonec ale vše dobře dopadlo a všichni se dostali k hlavní silnici, kde je vyzvedla sanitka. Zanedlouho po tom šťastná maminka porodila zdravou holčičku.

Problematika domácích porodů dělí společnost na dvě skupiny

Jedni zastávají právo ženy, která by měla mít možnost rozhodnout se a vybrat si pro svou těžkou hodinku takové prostředí, které jí nejvíce vyhovuje, zatímco druzí hájí práva nenarozeného dítěte, kterému může být zajištěno maximální bezpečí pouze v nemocničním prostředí. Někdy ale k takovému porodu dojde zcela neplánovaně, pak se jedná o tzv. překotný porod.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Enimerotiko.gr