Tento tým 80-letých basketbalistek dokazuje, že věk je jenom číslo. Takový elán bychom si v jejich věku přáli všichni

Ženské basketbalové družstvo “Splash” z amerického San Diega hraje seniorkou ligu, kde zápas trvá 30 minut, týmy jsou po třech hráčkách a hriště je poloviční 14m na délku a 7,5 m na šírku, oproti klasickému 28 m na délku a 15 m na šířku. Když se však podíváte na jejich výsledky, tak jako seniorky vůbec nevypadají, za takovou produktivitu by se nemuselii stydět ani hráčky v nejlepších letech.  Ikdyž je tým Splash tím vůbec nestarsším v rámci sdružení basketbalového svazu seniorů v San Diegu (hráči musí být 80 nebo více, aby mohli hrát), na kontě už mají dva tituly za celostátní vítězství ligy. Z devíti hráček, je dvoum neuvěřitelných 91 let.

Narodily se ve 20. a 30. letech minulého století, postavily se proti proudu času a rozhodly se využít možnosti, jakých v jejich mladí bylo oproti součastnosti minimum. “Bylo mi 78 let, když jsem dostala své první basketbalové boty, bylo to vzrušující” řekla nejstarší hráček Grace Larson v televizním rozhovoru. “Když jsme vyrůstali, neměly jsme tolik sportovních příležitostí, jako mají dnešní dívky, my neměly vůbec možnost hrát.”

Vzhledem k tomu, že je lékařsky dokázáno, že sociální interakce seniorů vede k delším a plnohodnotnějším životům, není překvapením, že mnoho hráček týmu Splash výrazně přežilo své vrtevníky, sourozence i celoživotní přátele. “Mnoho mých přátel si myslelo, že začít v 66 letech hrát basketbal je hloupý a nezodpovědný nápad. Říkali: “Něco si zlomíš nebo si jinak ublížíš” vysvětlila dnes už  87letá Marge Carlová. “Víte, já jsem jediná z mých vrstevníků, co je ještě naživu, všichni ostatní už jsou po smrti”

zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce