Po přečtení následujícího příběhu si již nikdo z nás nebude stěžovat na maličkosti. Pozoruhodná osobnost muže, jež se stará o svou starou matku i přesto, že jako dítě přišel o paže

Chen Xinyin z Chongqing v jihozápadní Čině přišel o obě paže poté, co ve svých sedmi letech dostal ránu elektrickým proudem. To ho ale nezastavilo, aby se naučil vařit, hospodařit a dokonce i dohlížet na svou matku upoutanou na lůžko. Síla jeho osobnosti byla zachycena na několika snímcích a videu, které můžete vidět v následujícím článku.

Vše, k čemu potřeboval své ruce, se musel naučit praktikovat jinými částmi těla. Od roku 2014 se zdravotně postižený Chen stará nejen o svou matku, ale také provozuje farmu. Od svých 14 let zajišťuje rodinu tím, že pomáhá rodinným podnikům s chovem ovcí a buvolů. Jelikož jeho otec zemřel, když bylo Chenovi 20 let a jeho starší sourozenci odešli z domu, jeho matka se stala jediným člověkem, který udržoval rodinu.

Rozhodnutý naučit se vařit, Chen začal ovládat různé nádobí a příbor pouze svými dolními končetinami. Ze začátku to nebylo nic lehkého, sami můžete vidět jizvu na jeho noze, když se začínal učit používat levou nohu k ovládání sekáčku, jenž mu spadl na pravou nohu a zanechal po sobě památku. Nicméně, ani to ho nezastavilo. Ve skutečnosti začal časem ovládat vaření, pěstování pšenice, loupání kukuřičných klasů a dokonce i tkaní proutěných košů.

Zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Chen nenosí žádné ponožky, protože jejich navlékání mu připadá jako příliš velká námaha a omezení. Bohužel to znamená, že v zimě dostane strašlivé omrzliny, což ještě více ztěžuje jeho každodenní práci. Jednou mu někdo navrhl, aby skončil s hospodařením a začal žebrat na ulicích, kde může vydělat mnohem více peněz. „Nemám žádné ruce, ale mám pár dobrých nohou. Nemůže jít žebrat,“ odpověděl Chen.

Chen tento nápad odmítl nejen kvůli důstojnosti, ale také kvůli své matce, protože se bál, že nebude nikdo, kdo by se o ni postaral, když on bude žebrat ve městě na ulici. A aby toho nebylo málo, obdivuhodný Chen si najde i čas na pomoc svým sousedům, když zrovna potřebují.

Chenovy dovednosti můžete vidět na níže uvedeném videu:

Co říkáte na Chenův příběh? Také už si nikdy nebudete stěžovat na maličkosti? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou a podělte se s nimi o tento neskutečný lidský charakter.

Zdroj: faithpanda.com