Váš úsměv kazí zubní kámen a vy nemáte peníze na drahé dentální procedury? Osvojte si domácí metody, které vás těchto potíží zbaví jednou provždy

Hromadění zubního kamene je jedním z nejčastějších problémů jak u žen, tak i u mužů. Pokud vás zklamaly veškeré zubní procedury a dentální služby nekorespondují s vaší peněženkou, máme pro vás dvě jednoduché metody, jak se zbavit zubního kamene z pohodlí domova. Výhodou není pouze cenová dostupnost, ale také vědomí, že ani jeden z kroků neobsahuje chemikálie. Jedná se zcela o přírodní produkty osvědčené na základě alternativní medicíny.

Existuje spousta faktorů způsobujících výskyt zubního kamene – mezi nejčastější patří nesprávná ústní hygiena. Pokud si pravidelně nečistíte zuby, kromě špatného dechu, plaku a zubního kamene může dojít i k závažnějším problémům, jako je infekce nebo parodontóza. Ovšem někteří lidé se mohou potýkat se zubním kamenem i přesto, že jejich ústní hygiena je na jedničku. Každodenní čištění zubů, používání zubní nitě i ústní vody nemusí zabránit akumulaci zubního kamene. Zvláště, pokud kouříte, pravidelně pijete kávu a ve večerních hodinách si dopřejete sklenku červeného vína či kořeněné potraviny, ovoce a různé omáčky.

Jednou z hlavních příčin zubního kamene je používání nevhodného zubního kartáčku, takže i když si myslíte, že jste si zuby krásně vyčistili, nevyhnete se zubnímu plaku nebo žlutému až hnědému zbarvení chrupu. Je tedy čas zjistit, jaké domácí metody nám mohou pomoci od těchto potíží.

Metoda č. 1

Stačí, když budete žvýkat několik sezamových semínek. Ale pozor! Nepolykejte je! Dalším krokem je pak vyčistit si zuby suchým kartáčkem. Sezamová semínka působí jako bruska, která zbaví zuby nepříjemného plaku a zubního kamene.

Metoda č. 2

Naneste na kartáček trochu soli, začněte čistit a poté si ústa vypláchněte studenou vodou. Proces absolvujte 2 – 3krát týdně, abyste dosáhli optimálních výsledků.

Jak se vám dnešní článek líbil? Máte i vy nějaké své zaručené metody? Nezapomeňte tyto rady sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com