Těžké bolesti hlavy, závratě a zvýšené riziko infarktu jsou krátkým výčtem zdravotních rizik, spojených s konzumací limonád s umělými sladidly

Nebezpečí sycených nápojů v podobě vysokého obsahu cukru, který vede k obezitě a metabolickým problémům, není žádným tajemstvím. Možná i to je důvod, proč se většina výrobců rozhodla zbavit limonády cukru a nahradit je umělými sladidly. Ale myslíte si, že je to tak lepší? Samozřejmě, že ne.

Američtí vědci se již 10 let snaží pochopit účinky aspartamu (umělého sladidla) na lidské zdraví. Výzkum byl proveden s 60 000 účastníky, kteří pravidelně pili nealkoholické nápoje s tímto sladidlem. Bylo zjištěno, že aspartam sice neobsahuje žádné kalorie, ale je 20x sladší než normální cukr. Lidé, kteří pijí více jak dvě plechovky nápojů slazených aspartamem denně, mohou čelit smrtelnému nebezpečí a častěji trpět následujícími problémy než ostatní lidé.

  • Těžké bolesti hlavy
  • Bolesti břicha
  • Závratě
  • Bolesti svalů a kloubů

Mimo to se můžete stát více agresivními kvůli zvýšení hladiny úzkosti, může se u vás objevit hyperaktivita nebo také deprese. O 30% se zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a o 60% úmrtí v důsledku srdečního infarktu. Častěji se také mohou objevovat onemocnění, jako je lupenka, Alzheimerova choroba nebo dokonce i amyotrofická laterální skleróza, jež je považována za velmi vzácnou. Taková je pravá tvář aspartamu, který systematicky poškozuje naše zdraví tím, že do těla prostupuje kapku po kapce.

Co říkáte na tento objev? Pijete raději čistou vodu nebo si denně dáte sladkou limonádu? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: feelhealthylife.com