Hlavní příčinou rakoviny kůže jsou mateřská znaménka. Jak se dá této zákeřné nemoci předcházet?

Rakovina kůže je jedním z nejběžnějších typů rakoviny vůbec. Přesto, že je kůže největším orgánem našeho těla, málokdo se o ni stará tak, jak by měl, aby si ji uchránil zdravou a svěží. Většina lidí se domnívá, že rakovinu kůže si může způsobit každý, kdo tráví více času na sluníčku, než by bylo žádoucí. Ale tak to není.

Rakovina kůže je způsobena specifickými buňkami – melanocyty, které produkují melaninový pigment. Hromadění melanocytů na kůži představují mateřská znaménka, proto se věří, že hlavním zdrojem rakoviny kůže jsou právě ona.

Touto akumulací se nejdříve neškodné melanocyty náhle stávají maligními svou mutací více, než popálením od slunečních paprsků. Co z toho vyplývá? Kontrola mateřských znamének je více důležitá než ochrana před slunečním zářením, proto byste žádný takový nález na svém těle neměli podceňovat, ale konzultovat se svým lékařem.

Necháváte si pravidelně kontrolovat mateřská znaménka a pihy na svém těle? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com