Tipy feng-šuej pro váš pracovní prostor, abyste zvýšili soustředěnost a produktivitu

Starověké čínské učení feng-šuej si již dlouhou dobu vytváří svůj prostor v domácnosti, ale i na pracovišti. Tato prastará praxe nabízí mnohem více než jen přesné označení dekorativních prvků. Uspořádání věcí v pracovním prostoru může podpořit vaši efektivitu a koncentraci. Pokud máte pocit, že ve své kanceláři nedokáže dobře myslet a pracovat, osvojte si pár tipů feng-šuej pro zvýšení produktivity na pracovišti.

Zbavte se nepořádku

Úklid nepořádku kolem vás nebo na vašem pracovním stole je prvním krokem, kterým se praxe feng-šuej řídí. Nepořádek je první faktor, který může bránit vaší energii a může bránit produktivitě. Nepořádek je považován za negativní pro pracovní prostor. Když jste obklopeni hromadami nepořádku, budete se cítit unavení a demotivovaní, což se nakonec odrazí na vašem výkonu. Kdykoli vstoupíte do svého pracovního prostoru, vždy začněte odstraněním všech nepotřebných prvků. To nejen posílí váš fyzický výkon, ale také uvolní mentální prostor odbouráním zbytečného stresu.

Umístění stolu

Svůj stůl musíte přemístit tak, abyste byli čelem ke dveřím a zády ke zdi. I když se jedná o základní pravidlo, můžete si najít svou vlastní velitelskou pozici. Pamatujte však na to, že umístění zády ke dveřím může oslabit vaši energetickou hladinu, takže si musíte pořádně promyslet svou pracovní polohu. Ujistěte se také, že nebudete sedět na místě, kde na vás míří ostrý úhel.

Prvky vody a zeleně

Jak rostliny, tak voda jsou přirozeně uklidňující pro vaše oči a jsou důležité pro zklidnění mysli. Zároveň vytvářejí prostředí bez stresu s pozitivní energií. To je důvod, proč lidé do svých prostor začleňují stále více této přírodní zeleně. Pokud nebudete sedět u okna, umístění svěží zeleně kolem vašeho stolu se stane ještě důležitější pro vaši koncentraci. Investujte do rostlin, které mohou snadno setrvávat ve vašem pracovním prostoru, aniž by vás obtěžovaly. Můžete také umístit dekorativní fontánu, aby byla vaše mysl klidná a energická.

Obklopujte se věcmi, které vám dělají radost

Feng-šuej se zaměřuje na kultivaci pozitivní energie v prostoru, abyste se cítili šťastní a pozitivní. V tomto případě je potřeba obklopit se věcmi, které vám dělají radost. Upřednostňujte ve svém pracovním prostoru minimalismus. Umístění veselých obrázků, plakátů, inspirativních citátů nebo psacích potřeb, které vám daroval váš blízký, vás dokonale motivuje. Tímto způsobem vám váš pracovní prostor snadno poskytne nadšení, abyste mohli pokračovat v práci bez jakéhokoli stresu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com